Özgürlüğün Fecri - Abdullah Galib Bergusi - Ekin Yayınları

9786055146696
%
15
İndirim
63.75 TL
75.00 TL
Temin Edilebilir
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Özgürlüğün Fecri Ürün Açıklaması

“Özgürlüğün Fecri…
Fırtınalı bir havada, dalgalı denizin ortasında kalan bir genç kızın hikâyesi…”

Abdullah Galib Bergusi. Türkiyeli okur onu “Yoldaki Mühendis” kitabıyla tanıdı. Filistinin yaşayan efsanevi komutanlarından birisi olan Bergusi İsrail tarihinde 67 müebbet ve 5200 yıl hapisle en çok ceza verilen kişi. Bergusi Özgürlüğün Fecri ismiyle Türkçeye çevirdiğimiz bu yeni kitabında Filistinli direnişçi bir genç kızın hikâyesini anlatıyor.

Macide; daha genç yaşta Siyonist işgalin kasvetine ve merhametsizliğine, dalgalı denizlerin karanlığına maruz kalmıştı. Öyle bir savaşa girmişti ki en güçlü adamların bile girmeye cesaret edemediği bir savaş... Bu çetin savaşa her ne kadar ilk başlarda istemeden girmiş olsa da sonradan Filistin direnişin en güçlü neferlerinden birisi oldu. En karanlık anda bile asla yeise düşmedi. Aydınlık sabahların bir gün geleceğine hep inandı.

Macide; şehit kızın annesi, direnişçi kocanın eşi ve kendisi de bir direnişçi... En karanlık anda bile asla yeise düşmedi. Aydınlık sabahların bir gün geleceğine hep inandı. Bu hikâyeyi 2003 yılından beridir tutsak olduğum hücremde kaleme aldım.”

Abdullah Galib Bergusi
Ramle Hapishanesi - Filistin

Marka
Ekin Yayınları
Yazar
Abdullah Galip Bergusi
Sayfa
136Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
Aralık 2021

Özgürlüğün Fecri Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı