Özgül Öğrenme Bozukluğu - Şükrü Torun - Akademisyen Kitabevi

9786257496667
%
5
İndirim
356.25 TL
375.00 TL
Temin Edilebilir
Kampanya Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Özgül Öğrenme Bozukluğu Ürün Açıklaması

Özgül Öğrenme Bozukluğu (ÖÖB); bireyin yaş, zekâ düzeyi ve sunulan eğitim olanaklarına oranla okuma, yazma ve matematik alanlarında akranlarına göre beklentinin altında bir öğrenme performansı göstermesi ile karakterize, okul çağındaki çocukların önemli bir bölümünü etkileyen, nörolojik temelli evrensel bir sorundur. Nörobilim, psikoloji, özel eğitim, dil ve konuşma terapisi gibi disiplinlerce yürütülen çok yönlü bilimsel çalışmalar, ÖÖB ile ilgili birçok soruyu yanıtlama yolunda önemli aşamalar kaydetmiş ve ÖÖB yönetimine disiplinler arası kanıt temelli bakış açısını oldukça genişletmiş bulunmaktadır.

Alanında yetkin akademisyenler, araştırmacılar ve uzmanlardan oluşan güçlü bir yazar kadrosunun büyük emekleriyle oluşan bu kitapta, ÖÖB ile ilgilenen geniş bir kesim için önem taşıdığına inandığımız temel ve güncel bilgileri kapsayıcı bir yaklaşımla aktarmak istedik. İçerik oluştururken, esas olarak ÖÖB’nin nasıl geliştiğine, nasıl tanılandığına, daha etkili müdahalelerin hangi temeller üzerinde ve nasıl bir örüntü içinde yapılandırılabileceğine ilişkin son bilgileri paylaşmayı amaçladık. Günümüzde giderek daha fazla önem kazanan nörobiyolojik ve bilişsel süreçlere ve dil temelli bozukluklar, dikkat eksikliği/hiperaktivite bozukluğu, dışa ve içe yönelim sorunları, gelişimsel koordinasyon bozukluğu ve otizm spektrum bozukluğu gibi konulara ÖÖB penceresinden bakmaya çalıştık.

Tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de ÖÖB’nin odak kategorisi olan disleksi yanında, diskalkuli ve disgrafi’ye yönelik pratik yaklaşımlar da içeren bu kitapta, başta öğretmenler ve ebeveynler olmak üzere tüm ÖÖB paydaşları için sıralanan önerilerin somut örneklerle desteklenerek ilham verici, yol gösterici ve bu çok bileşenli bozukluğun yönetimini kolaylaştırıcı olmasına özen gösterdik.

Bilgi ve deneyimlerini cömertçe paylaşan tüm değerli yazarlarımıza paha biçilmez katkıları tek tek teşekkür ediyoruz. Ortak bir özveri ürünü olan bu kitabın, başta ÖÖB adayı ve ÖÖB tanılı güzel çocuklarımız olmak üzere; özellikle ilgili disiplinlerden kendini bu alanda geliştirmek isteyen öğrenciler için, öğretmenler, uzmanlar, akademisyenler, ebeveynler, okul yöneticileri ve politika yapıcılar için, kısacası, ÖÖB ile yolu kesişen herkes için faydalı olmasını diliyoruz.

Marka
Akademisyen Kitabevi
Yazar
Şükrü Torun
Sayfa
544Sayfa
Kağıt
1. HamurKağıt
Boyut
19.50x27.50cm
Basım Yılı
2021

Özgül Öğrenme Bozukluğu Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı