Öyle Böyle Değil Şöyle - Nazım Günay - Gece Kitaplığı

9786254254703
%
35
İndirim
85.15 TL
131.00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi
500TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
Ödeme Seçenekleri

Öyle Böyle Değil Şöyle - Nazım Günay - Gece Kitaplığı

Günlük hayatımızda, medyada hatta zaman zaman çeşitli kitaplarda bile Türkçenin, hor, özensiz ve yanlış kullanıldığını görüyoruz. İşin ilginç yanı, bunu yapanlara hiçbir itiraz ve yaptırım yok… Çok kaba bir benzetme olacak ama toplumun her kademesinden olmak üzere herkes Türkçeyi babasının çiftliği gibi kullanıyor.
Toplumun geneli için pek bir diyeceğim yok ama gazete, konferans ve televizyon programları marifetiyle insanları aydınlatmayı amaçlayan kişilerin en azından okuyucu ve izleyenlerin kendisini örnek alacağı ihtimalini düşünerek Türkçeye özen göstermesi gerekir.
Bu kitabımla yanlış kullanılan, yanlış telaffuz edilen kelime, kelime grubu ve deyimleri ele alıp her kesimin rahatça anlaması için konuların mümkün olduğu kadar fazla bilimsel olmamasına özen göstererek Türkçemize bir katkıda bulunmak istedim. Çünkü fazla bilimsel olursa birçoklarına sıkıcı gelebilir ve okumaz; dolayısıyla amacıma ulaşamam. Kitabın zevk alarak ve sıkılmadan okunması için sohbet tarzında anlatmaya çalıştım.

Sayfa
143Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
Şubat 2024
Kategori:
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler