Otomatlar, Biçimsel Diller ve Turing Makineleri - Emre Sermutlu - Cinius Yayınları

%
30
İNDİRİM
9786257313674
%
30
İndirim
60.00 TL
42.00 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme
Ürün Açıklaması

Emre Sermutlu, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik ve Matematik (Çift Anadal) bölümlerini bitirdikten sonra, master ve doktorasını Bilkent Üniversitesi Matematik Bölümünde tamamladı. 20 yılı aşkın süredir çalıştığı Çankaya Üniversitesinde, halen matematik, fizik ve bilgisayar bilimi üzerine dersler vermektedir.

Bu kitap, bilgisayar biliminin teorik temelleriyle ilgilidir. Turing makineleri ve biçimsel diller, mümkün olan tüm algoritmalara çok yükseklerden bakmamızı sağlar. Bu bakış açısı oldukça soyut olmakla birlikte, algoritmik düşünce ile ilgili bazı kavramları, belli bir programlama dilinin ayrıntılarında boğulmadan, net şekilde görmemize imkan verir.

Kitapta, matematiksel düşünce ve ispatlarla uygulamalı problemler arasında bir denge gözetilmiştir. Hem bölüm içi soruların zorlukları, hem de bölümler ilerledikçe karşılaşılan kavramların soyutluğu, kademeli olarak artmaktadır. Teknik terimler sadece gerektikleri kadar kullanılmış, bir çok kavram hem teknik dille hem gündelik hayat diliyle iki kez açıklanmıştır. Çok sayıda çözümlü ve cevaplı soru, yeni karşılaşılan soyut kavramları her yönüyle kurcalamakta, tanıdık hale getirmekte önemli rol oynamaktadır.

Türkçe kaynaklar açısından önemli bir boşluğu dolduracak olan bu kitap, bir ders kapsamında ana veya yardımcı kitap olarak kullanılabileceği gibi, tek başına çalışmak isteyenler için de uygundur.

Marka:
Cinius Yayınları
Yazar:
Emre Sermutlu
Sayfa:
340 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
14.00x21.00 cm
Basım Yılı:
Şubat 2021