Otizmi Tersine Çevir - Mary Lynch Barbera - Platform Yayınları

%20 İndirim
9786259457505
%
20
İndirim
180,00 TL
225,00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi

Sabit kargo ücreti 30TL

300TL ve üzeri Kargo Ücretsiz

Ödeme Seçenekleri

Otizmi Tersine Çevir - Mary Lynch Barbera - Platform Yayınları

Otizm kitaplarım, konuşma yaptığım konferanslar ve hayatımı anlatan Emmy Ödüllü bir film nedeniyle, bazı insanlar beni dünyanın en ünlü otistik insanı olarak adlandırıyor. Çoğu zaman ebeveynler, konuşmayan ya da otizmin diğer belirtilerini gösteren iki ya da üç yaşında bir çocukları olduğunda ne yapmaları gerektiğini soruyorlar ve bir teşhis ya da profesyonel hizmet alabilmeleri için bir yıl geçmesi gerekebiliyor. Onlara umut vermeye çalışıyorum ve kendimi neyin mümkün olduğuna dair bir örnek olarak gösteriyorum. 
Mary Barberanın kitabı, otizm tanısı olsun ya da olmasın bu müdahalelere nasıl başlayacağınızı gösterecektir. Konuşmayan veya başka gelişimsel gecikmeleri olan küçük bir çocuğu olan her ebeveyn için gerçekten yararlı olacaktır. Mary, ağır otizmli bir oğlu olan bir anne, bir hemşire ve bir davranış analisti, bu nedenle küçük çocukların annelerine nasıl yardımcı olacağını anlıyor. Kitap boyunca, onun bunalmış bir ebeveynden bir otizm uzmanına geçişini okuyacaksınız. 
Marynin kitapta önerdiği stratejilerden biri de kelimeleri yavaşça, eğlenceli ve hareketli bir şekilde söylemektir. Ayrıca ebeveynleri ve terapistleri kelimeleri nesneler ve resimlerle eşleştirmeye teşvik ediyor. Kelimeleri yavaşlatma ve görsellerle eşleştirme kombinasyonu benim için gerçekten işe yaradı ve diğer birçok çocuk için de işe yaradı. 
Çocuğunuzun hiç kelimesi yoksa veya çok az kelimesi varsa ya da herhangi bir gecikme gösteriyorsa, bu kitap size yardımcı olacaktır. Ebeveynler ayrıca bana her zaman tuvalet eğitimi, beslenme, uyku, öfke nöbetleri ve daha fazlası ile nasıl başa çıkacaklarını soruyorlar. Marynin kitabı tüm bu konularda size adım adım talimatlar verecektir. 
Çocuğunuzun bir sorunu olduğundan zaten şüpheleniyorsunuz, bu nedenle birilerinin onunla çalışmaya başlaması gerekiyor. Marynin kitabı bu birinin siz olabileceğinizi gösteriyor.

Sayfa
222Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
16.50x23.50cm
Basım Yılı
Nisan 2024
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler