Osmanlı İmparatorluğu’nun Son Döneminde ve Gazetecilikte Manipülasyon

9786253931216
%
10
İndirim
180.00 TL
200.00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi
500TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
Ödeme Seçenekleri

Osmanlı İmparatorluğu’nun Son Döneminde ve Gazetecilikte Manipülasyon

Osmanlı İmparatorluğunun Son Döneminde ve Gazetecilikte Manipülasyon başlığını taşıyan kitap, İbrahim Müteferrikadan 234 yıl önce, Osmanlı İmparatorluğunun ilk matbaasının 1493 yılında Sefarad göçmeni David ve Samuel İbn Nahmias Kardeşler tarafından kurulmasından başlayarak 1727 yılında da ilk Müslüman matbaasının açılmasının ardından Tanzimat Dönemleri ve sonrasında Kurtuluş Savaşı süresince ülkemizin gazetecilik, basın medya ve iletişim konularının tarihine, olaylar ve seçilmiş önemli kişiler açısından özet bir bakış açısı getirmek, bu alanda yaşanmış ilginç manipülasyon örneklerini ele almak amacını taşımaktadır. Bunu yaparken de araştırmacı gazeteciliğin ve objektif tarihin yaklaşımlarından yararlanmıştır.
Daha önce yayınlanan ve bir doktora tezi olan ilk kitabımda “İkinci Dünya Savaşında ve gazetecilikte manipülasyon” konusu detaylı olarak incelenmiştir. Bu kitap ile başlatılan çalışmanın genel kapsamı ise “Türkiyede ve gazetecilikte manipülasyon” olarak belirlenmiştir. Yazımları süren ve konunun devamı niteliğindeki diğer kitapların içerikleri ise şunlardır:
- Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunda ve gazetecilikte manipülasyon
- Türkiye yüzyılında ve gazetecilikte manipülasyon
Toplum yönetiminde, kamuoyunun oluşturulması ve yönlendirilmesinde belirleyici etken olan gazetecilik işi konusunda, daha önce de görüşlerinden yararlandığım değerli yazar Umberto Econun şu sözlerine atıf yapmak kanımca özetleyici olacaktır:
Sorun şu ki gazeteler haberleri yaymaya değil örtmeye yarıyorlar.

Sayfa
362Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
16.50x24.00cm
Basım Yılı
Kasım 2023
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler