Omorfo Girit - Güzel Selanik - Gül Ayşe Aydemir Yaldız - Ceren Yayıncılık

%
20
İNDİRİM
9786059490795
%
20
İndirim
30.00 TL
24.00 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı ile peşin ya da taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme
Ürün Açıklaması

Göçmenler çok çalışkan olur, derdi babacığım. Yeni bir yerde, hayata sıfırdan başlamak kolay değildir. Oralı olabilmek için iki, üç hatta çok kat fazla çalışmaları lazımdır ki, huzurlu ve mutlu olabilsinler.

Çocuklukta, akla da kalbe de giren unutulmaz, denir. Çocukluğum Egenin değişik yerlerinde geçti. Belleğimde altı yaşımdan kalan anılar var... Yaşamımda tanıştığım göçmenlere, öğrencim olanlar da dahil, hep güzel taraftan, kendimi onların yerine koyarak baktım.

Batı Trakyadan okulumuza, oradaki Türk çocuklarına öğretmenlik yapmaları amacıyla gönderilen ağabeylerimizi de sevdim ve giderlerken de çok ağladık.

Üniversitede göçmen kökenli bir arkadaşım oldu; o, sonra da hayat arkadaşım...

Göçmen gelinleri de görünüş olarak onlara benzermiş, zamanla gönül olarak da onlardan biri oldum. Yaşamları, giysileri, en çok da ilkeleri beni fazlasıyla etkiledi. Örneğin, akraba evliliğinin hiç olmaması gibi... Araştırmalarımdan çıkardığım sonuçlara göre, özlerini kaybetmemişler. Yerleştirildikleri bölgenin ahalisine göre, yaşama karşı daha olumlu anlamda farklı bakış açısına sahiptirler.

Kurtuluş Savaşımız, hayatta en çok etkilendiğim bir dönemdir. Zor zamanlarımda, o çetin mi çetin yıllarda yapılanlar aklıma gelir. Hemen toparlanıp daha çok çalışır çabalarım, sonunda da mutlaka işin içinden çıkarım. Mutlu olur, kendime güvenimin bir kat daha arttığını hissederim.

Önce Selanike gittim, sonra Girite ve tekrar Balkanlar turunda yine Selanike uğradık. Girit de çok güzeldi Selanik de... Bu, uzun zamandır düşündüğüm bir romandı. Duyduklarım, okuduklarım ve gördüklerim hayal dünyamın potasında eridi ve Omorfo Girit- Güzel Selanik romanı ortaya çıktı. Araştırmalarım sonucu, özellikle tarihi olaylara uymayan bir bilgi olmasın, diye çok özen gösterdim ve hayal dünyam da elinden geleni yaptı.

Mübadele üzerine bir hikâye ya da roman yazmamın bu yöre için güzel olacağını sık sık yineleyen gazeteci arkadaşım ve meslektaşım Önder Balıkçı ’ya özellikle teşekkür ediyorum.

Yapıcı eleştirilerinden ve kitabımın basılma aşamasındaki gayretlerinden dolayı Sevgili Eşim Salihe; ilk okuyucularım ve her zaman benim sağlam destekçilerim olan Kızım Hatice Bengü ve Oğlum Can Emraha da ayrıca, candan teşekkürler, diyorum.

Marka:
Ceren Yayıncılık
Yazar:
Gül Ayşe Aydemir Yaldız
Sayfa:
208 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x19.50 cm
Basım Yılı:
Kasım 2020