Oku Sözlük - Konularına Göre Kur’an Ayetleri Alfabetik Konu Dizini - Gazi Özdemir - Şira Yayınları

%
30
İNDİRİM
9786057977298
%
30
İndirim
190.00 TL
133.00 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme
Ürün Açıklaması

Kuranıı anlamak ve Kurana göre yaşamak iman eden bir insanın yaşamındaki en büyük amaçtır. Bu amaca ulaşabilmek için de Hz. Muhammedin tebliğ ettiği son vahiy kitabı olan Kurana iman edenler olarak Kuranın zaman üstü ve evrensel özellikli kesin hükümlerini ve ilgili konularını çok iyi bilmek zorundayız.
Çünkü bu hükümlerin her biri birer ibadettir ve Kuranın ana mesajlarıdır. İslâm didinin Anayasa kitabı olan Kurandaki bu kesin hükümleri yaşamımızda uygulamayı başarmaktan sorumluyuz ve bunlardan sorgulanacağız.
İşte bu hükümleri daha kolay anlamak ve bunlara göre yaşayabilmemiz için de konularına göre ve ilgili ayetleri bir arada görmek asırlardır başkalarına ve kanaatleri ile kişisel Kuran bilgilerine bağlı olmaktan bizleri kurtaracaktır.
Konularına göre ayetleri bir araya getirme yanında ayetler ışığında kısa açıklamalarla da konuların pekişmesini sağlamaktadır. Konular demek din kuralları bütünü demek olduğundan konuları bilmek dine göre yaşamayı da sağlayacak ve dine yönelik bilgili kılacaktır.
Bu bilgili oluş kişiyi ayrıca dinselleştirilmiş gelenekler hurafeler ve rivayetlerden kurtaracak özgün iradeli eleştirel akıllı ve sorgulayıcı yaratılışına uygun bir yapıya kavuşturacaktır. Böylece Allahın bizlerden beklediği gibi Kuranın bildirdiği gerçek İslâmın gereklerini yerine getirme şansını da yakalamış olacağız.

Marka:
Şira Yayınları
Yazar:
Gazi Özdemir
Sayfa:
1072 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
16.50x24.00 cm
Basım Yılı:
Şubat 2021