Nesnelerin Gizli Işığı - Mai Al-Nakib - Livera Yayınevi

9786256663084
%
15
İndirim
233,75 TL
275,00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi

Sabit kargo ücreti 30TL

300TL ve üzeri Kargo Ücretsiz

Ödeme Seçenekleri

Nesnelerin Gizli Işığı - Mai Al-Nakib - Livera Yayınevi

Eski, yok olmuş bir dünyaya duyduğu şefkat ve modern Orta Doğunun örselenmiş manzarasını yakalayan benzersiz bakışı ile Al-Nakib, heyecan verici yeni bir edebi ses olarak kutlanmalı. 
The National
Ortadoğu Kitaplığı serimizin ilk kitabı Nesnelerin Gizli Işığı’nda Mai Al-Nakib savaşın gölgesinde kalan insanların, aşkın, özlemin ve umudun peşinden koşarken nasıl hayatta kalmaya çalıştıklarını gözler önüne seriyor. Bir lamba, bir mektup, bir fotoğraf gibi günlük hayatımızda sıkça karşılaştığımız ama genellikle göz ardı ettiğimiz nesnelerin, sahipleriyle ve geçmişleriyle nasıl derin bağlar kurduğunu keşfediyor. 
Al-Nakib, küçük ama güçlü nesneler etrafında örülen hikâyelerle savaşın ve barışın, ayrılığın ve buluşmanın, kaybın ve umudun portrelerini çizerken bireylerin yaşamlarını ve Ortadoğunun geniş coğrafyasını şekillendiren tarihi ve sosyal koşulları da kat ediyor. Her bir nesne, bir zamanlar sevilen bir kişiyi, unutulmuş bir anıyı veya kırılgan bir hayali temsil ediyor. Bu nesneler, sadece kendi hikâyelerini değil, aynı zamanda bölgenin ve insanlığın ortak hikâyesini de anlatıyor. 
Al-Nakib bu öyküler toplamıyla evrensel temalar üzerinden ilerleyerek bireysel yaşamların nasıl büyük tarihsel ve toplumsal olaylarla iç içe geçebileceğini ustaca ortaya koyarken, şiirsel dili ve keskin gerçekçiliğiyle bölgesel çatışmalar ve kişisel trajediler arasında dolaşarak insan ruhunun direncine ve iyileşme gücüne ışık tutuyor. 
2014 yılında, Edinburgh Kitap Festivali kapsamında verilen İlk Kitap Ödülü’ne layık görülen Nesnelerin Gizli Işığı’nı okurken, nesnelerin yalnızca somut varlıklar değil, aynı zamanda bizimle birlikte yaşayan, nefes alan birer hikâye olduğunu keşfedeceksiniz. 

Yazar
Sayfa
208Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x19.50cm
Basım Yılı
Mayıs 2024
Kategori:
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler