Nebevi Davet Buluşmaları - Seyyid Süleyman Nedvi - Nida Yayınları

9786258460148
%
30
İndirim
49.00 TL
70.00 TL
Temin Edilebilir
Kampanya Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Nebevi Davet Buluşmaları Ürün Açıklaması

“…Bu eser, ifadelerindeki harikuladelik, okuyucusunun kalbinde meydana getirdiği imanî lezzet ve Efendimiz’in ? hayatını anlatmak açısından siyer alanında yazılmış en güvenilir ve en güzel kitaplardan biridir. Bu kıymetli eser, siyer alanında yazılmış tüm kitapların bir nevi özüdür. Bu kitap, etkileyici ve ikna edici üslubu ve veciz ifadeleri ile İslam’ı ve Efendimiz’in ? hayatını öğrenip hakka ulaşmak isteyenlere, Müslümanların münevverlerine ve İslam’ı sahih bir şekilde öğrenmek arzusunda olan gayr-i müslimlere paha biçilmez bir hediye niteliğindedir.”

Ebu’l Hasan en-Nedvî

“Bu kıymetli kitabın müellifi Süleyman en-Nedvî, döneminin siyer alanındaki en büyük müelliflerindendir. Kendisi bu eseriyle; siret-i nebevîyye alanunda Hz. Muhammed’in ? hayatındaki vakıaları ortaya koyma; Efendimiz’in ? şemailini, adetlerini, davetinin temel ilkelerini, nebevi öğretilerini ve İslam şeriatının esaslarını beyan etme ve siretin farklı konularını ele alma hususlarında kendisinden önce kimsenin ulaşamadığı bir mertebeye erişmiştir.”

Abdulmâcid el-Gûrî

“Seyyid Süleyman Nedvî, çorak çöllerden bir ilim pınarı fışkırtabilecek kabiliyette ve İslamî ilimlerin derinliklerine nüfuz etmiş biridir.”

Muhammed İkbâl

En-Nedvi, Hz. Peygamberin siretini esas alarak genelde risalet hakkında özelde de Hz. Peygamberin sireti hakkında okuyucusuna/dinleyicisine düşünme odaklı tamamen farklı bir bakış açısını kazandırmaya çalışmaktadır. Zaten günümüzün ihtiyacı da bu yöndedir. Eserin okuyucuya kazandırmaya çalıştığı düşünme merkezli farklı bakış açısı yanında akıcı üslubu, sürükleyici içeriği ve entelektüel yaklaşımı da eseri ayrıcalıklı kılmaktadır.

Prof. Dr. Mehmet Halil Çiçek

Marka
Nida Yayınları
Yazar
Seyyid Süleyman Nedvi
Sayfa
304Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
2022

Nebevi Davet Buluşmaları Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı