Müridlerin Rehberi - Şeyh Yusuf Şevki El Ofi - Ahıska Yayınevi

9786259422640
%
25
İndirim
82.50 TL
110.00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi
500TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
Ödeme Seçenekleri

Müridlerin Rehberi - Şeyh Yusuf Şevki El Ofi - Ahıska Yayınevi

Müridlerin Rehberi
HEDİYYETÜ’Z-ZÂKİRÎN HÜCCETÜ’S-SÂLİKÎN 
Mahmud Efendi Hazretleri’nin (Kuddise Sirruhû)
Gençliğinde Okuduğu ve Kendisinden Deliller
Getirdiği Tasavvuf Risâlesi
Tercemesini yapmaya gayret ettiğimiz bu çalışma; hicrî 15. asrın müceddidi kabul edilen ve Nakşîbendî tarikatının Hâlidi kolunun 36. halakası Mahmud Efendi Hazretlerinin gençlik yıllarında, henüz Şeyhi Ahıska’lı Ali Haydar Efendi Hazretleri ile tanışmadan önce okuyup istifade ettiği Ahmet Ziyâeddin Gümüşhânevî Hazretlerinin halîfelerinden Oflu Yusuf Şevki Efendi’nin, ”Hediyyetü’z-Zâkirîn ve Hüccetü’s-Sâlikîn” (Bulak 1303/1885) adlı Arapça eseridir.
Mahmud Efendi Hazretleri bu esere çok önem verir, içindeki konular ile alakalı Cübbeli Ahmed Hocaefendi ile müzakere ederlerdi. Râbıtanın delillerine Mesnevî’den getirilen yerleri çözdürür, bazen de Rahmetli Zavendikli Mustafa Efendi ile müzakere ettikleri yerler olurdu. Bu eserin delillerinden çok memnun olur, hepsini yazdırır, bu meselelere delil olarak rivâyet ederdi.
Böylesine eski hâtıralar ile dolu olan bu kıymetli eser üzerinde âcizâne bir çalışma yaparak ihvan ve muhibbânın istifâdesine sunmuş olduk. Bundan dolayı Mevlâmıza nihâyetsiz hamd-ü senâlar olsun. Mevlâ Teâlâ Hazretleri yüce dostunun makamlarını âlî eylesin, kendilerine ve cümle meşâyıhımıza fevka’t-tecellîler ihsan buyursun.

Sayfa
208Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
14.50x20.50cm
Basım Yılı
2024
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler