Müderris ve Mutasavvıf Hacı Bayram-ı Veli - Oğuz Çetinoğlu - Bilgeoğuz Yayınları

%
27
İNDİRİM
9786257834315
%
27
İndirim
35.00 TL
25.55 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme
Ürün Açıklaması

İnsanlarımızın bir kısmı, Ankara’da yaşayanların ise çoğunluğu, Hacı Bayram Câmii’ni biliyor olsa da, Hacı Bayram-ı Velî hakkında bilgi sâhibi olanların sayısı, memnûniyet verici olmanın hayli uzağındadır.

Hacı Bayram-ı Velî mutasavvıftır. Tasavvuf ehlidir. Günümüz insanının O’nu ihtiyacı vardır. Pek çok insan, huzur ihtiyacını; yoga, meditasyon, tantra, zazen ve pilates gibi temelsiz ve sadâkatsiz meşguliyetlerde, ve de ne yazıktır ki New Age gibi bataklıklarda arıyor. Sâhillerde, yaylalarda, yurt dışında bulacağını zannediyor.

Huzur, insanın kendisindedir. Hallac-ı Mansur’un ‘Enel Hakk / Hakk benim içimde’ dediği gibi günümüz insanı da ‘Enel Huzur’ diyebilmeli. Huzur, içimizde ve benliğimizde değilse, hiçbir yerde değildir. Gittiği her yere, içindeki huzurla giden, oraya ve oranın insanlarına huzur götürebilen insan mes’uttur, bahtiyardır.

Bu iş zannedildiği kadar zor değildir. Günümüz insanı elbette Mevlânâ, Nasreddin Hoca, Somuncu Baba, Hacı Bayram-ı Velî, Sümbül Efendi, Merkez Efendi, Yahya Efendi, Aziz Mahmud Hüdâî, Erzurumlu İbrâhim Hakkı, Ken’an Rifâî ve diğer Türk mutasavvıfların seviyesine çıkamaz. Fakat onların hayatını bilmesi, onların hayatına özenmesi, benimsemesi ve kısmen de olsa onlara benzer, hiç değilse andırır ölçüde hayat yaşamaya çalışması, kendisine ‘enel huzur’ demek hakkını sağlar. O zaman meditasyona da yogaya da ihtiyaç hissetmez. Hiç değilse şikâyetlerin, mihneti (dertleri); şükürlerin ise nimetleri artıracağını bilir. Tevekkül sâhibi olur, nefsini disiplin altına alır ve sonunda kâmil insan olur. Kalbinde; kin, intikam, haset, kıskançlık gibi kirli duyguları barındırmaz. Hem kendisi huzur içerisinde olur hem de çevresine huzur tohumları serpiştirir.

Bizi, özlediğimiz huzura ulaştıracak olan mânevî atmosfer; velîlerin örnek hayatlarından alınacak derslerde; Hira, Seyr ve Vedâ Hutbesi gibi mukaddes miraslardadır. Asıl saâdet, bu mukaddes mirasa aşk ve şevk ile sâhip çıkarak zaman ve mekânı, Kur'ân ve Sünnet'in rûhâniyeti ile doldurabilmektir.

Yunus Emre’miz; ‘Her dem yeniden doğarız, bizden kim usanası’ diyor. Hacı Bayram-ı Velî’yi bütün yönleriyle tanıtan bu kitap, sizi özlediğiniz huzur yolculuğuna çıkaracak, bambaşka bir dünyaya götürüp, yeniden doğuşunuzu sağlayacaktır.

Marka:
Bilgeoğuz Yayınları
Yazar:
Oğuz Çetinoğlu
Sayfa:
272 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.00 cm
Basım Yılı:
Mart 2021