Mübadelenin Ayak İzleri - Liiteratür Yayıncılık

9789750409899
%
25
İndirim
90,00 TL
120,00 TL
Stokta yok
Favori listesine ekle
Kargo Bilgisi

Sabit kargo ücreti 40TL

400TL ve üzeri Kargo Ücretsiz

Ödeme Seçenekleri

Mübadelenin Ayak İzleri - Liiteratür Yayıncılık

30 Ocak 1923te Türkiye ve Yunanistan Hükümetleri arasında imzalanan, kimilerince olumlu yanları olduğuna inanılmasına karşın gerçekte mübadiller için büyük acılara neden olan Mübadele Sözleşmesinin 100. yılında Türkiye ve Yunanistanda çeşitli etkinlikler yapıldı. İstanbulda gerçekleştirilen önemli bir etkinlik 1-2 Nisan 2023 tarihlerinde Lozan Mübadilleri Vakfı, Yunanistan Küçük Asya Araştırmaları Merkezi ve Azınlık Grupları Araştırma Merkezinin ortaklığında Şişli Belediyesinin katkılarıyla gerçekleştirilen sempozyumdu. İki gün süren “100. Yılında Türk-Yunan Zorunlu Nüfus Mübadelesi: Bellek, Kimlik, Yeniden İnşa” başlıklı sempozyuma “Mübadelenin Ayak İzleri” adında bir de sergi eşlik etti.

Semih Poroyun, Mübadele Sözleşmesinin her bir maddesi için çizdiklerinden oluşan sergi, sempozyum sonrasında Lozan Mübadilleri Vakfı şubelerinin bulunduğu bazı kentlerde de açıldı. “Mübadelenin Ayak İzleri” sergisi bu yıl içinde Yunanistanda da açılacaktır.

Sergi sırasında çizimlere eşlik eden madde metinleri Yunanca ve Türkçe olarak yer almıştı. Şimdi kitapta bunlara maddelerin İngilizceleri de eklendi.
Yazar
Sayfa
52Sayfa
Kağıt
2.HamurKağıt
Boyut
15.00x23.00cm
Kategori:
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler