Monsieur ya da Karanlıklar Prensi Avignon Beşlisi 1 - Lawrence Durrell - Can Yayınları

9789750760365
%
40
İndirim
76.70 TL 118.00 TL
Ekstra İndirimli Ürün
70.80 TL
Temin Edilebilir
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Monsieur ya da Karanlıklar Prensi Avignon Beşlisi 1 Ürün Açıklaması

Büyük yenilgiler öylesine derine işler ki, yüzeyde gülümseyişin ötesinde hiçbir şey görünmez. Ve büyük, özel deneyimler yalnızca bir kez yaşanır, ne yazık!
 
 Avignon: Kralların ve papaların şehri, tarihî Güney Fransa’nın başkenti, efsanevi Provence’ın kalbi. Diplomat Piers, kız kardeşi Sylvie ve İngiliz Doktor Bruce’un iç içe geçmiş spekülatif yaşamları, patlak veren İkinci Dünya Savaşı’yla birlikte sonsuza dek değişir. Bu gelişme onları birtakım entrikaların, gnostik kültlerin, dinî ritüellerin içine sürükler ve kendilerini savaş sonrası Avrupa’sını şekillendirecek felsefi ve estetik anahtarların, bilgelik arayışının peşinde, gizemli maceraların içinde bulurlar.
 
Beş kitaptan oluşan Avignon Beşlisi, Hitler Avrupa’sından Ortaçağ’a, Fransız şatolarından Mısır çöllerine uzanan, coşku ve dehşetin, tutku ve ölümün destansı bir senfonisi; yalnızca Lawrence Durrell tarafından yazılabilecek bir başyapıt.
 
 “Durrell bir sihirbaz. Bulutlarla kaplı kuleler, muhteşem saraylar ve görkemli tapınaklar yaratıyor, içlerine giriyor, muazzam olay örgüleri kuruyor ve her daim kendine hayran bırakıyor.”
 
The Times
 
 
#ingilizmodernleri #tarihiroman #macera #aşk #ölüm #gizem

Marka
Can Yayınları
Yazar
Lawrence Durrell
Sayfa
336Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
14.00x20.00cm
Basım Yılı
Mayıs 2023

Monsieur ya da Karanlıklar Prensi Avignon Beşlisi 1 Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı