Mihalıççık ve Köyleri - Rıdvan Aras - Favori Yayınları

%
18
İNDİRİM
9786057975881
%
18
İndirim
50.00 TL
41.00 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme
Ürün Açıklaması

Mihalıççık bölgesi, Hitit, Frig ve Roma dönemlerini de kapsayan uzunca bir dönem önemli bir merkez hâlinde olmuştur. Nitekim, çok sayıda yüzey araştırması ve yerleşim yeri tespiti bunu ortaya koymaktadır. Ne yazık ki ilçenin son dönemlerde gerilemiş olması, arkeolojik anlamda üzerine düşülmemesi gibi sebeplerle bu yönüyle kendine gündemde bir türlü yer bulamamıştır.
Turizm konsepti içerisinde ele alındığında, doğa, tarih, kültür açısından çeşitlilik sunan bölgenin, bu çeşitliliği içeren kapsamlı bir proje içerisinde değerlendirilmesi, hem bölge kalkınması, hem de değerlerinin korunması açısından elzem görünmektedir.

Söz konusu çeşitlilik günübirlik turizm yerine konaklamayı teşvik edecek ve coğrafi olarak bir yerde yoğunlaşma yerine ilgi alanları farklılıklarına dayalı bir organizasyonla geniş kesimlere hitap edebilecektir. Turizm bağlamındaki husus geniş kapsamlıdır ve mutlaka tartışmaya açılmalı, değerlendirilmelidir.

Kitabın yayınlanmasındaki temel amaç Mihalıççık’ın tanıtımına katkı sağlamak, araştırmacılar için kaynak oluşturmak, söz konusu potansiyeli harekete geçirmek için mütevazı da olsa bir adım atmaktır. Bilgi güçtür.

Ümit ederiz ki, bu çalışmayla istenilen katkıyı sağlarız.

Marka:
Favori Yayınları
Yazar:
Rıdvan Aras
Sayfa:
504 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x19.50 cm
Basım Yılı:
Ocak 2021