Meşrutiyetin Gölgesinde Tarihi Belge - Sencer Olgun - Çıra Yayınları

9786259903712
%
25
İndirim
97.50 TL
130.00 TL
Temin Edilebilir
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Meşrutiyetin Gölgesinde Tarihi Belge Ürün Açıklaması

Altı yüz yıllık Osmanlı İmparatorluğu’nun sark meselesi ve milliyetçilik söylemleriyle yıkılışını anlatan, bir zamanlar milleti sadıka olarak bilinen Ermenilerin gizli planlarını ve hunharca katliamlarını delillerle deşifre eden, olay örgüsü tarihe damgasını vuran gerçek kişilerle zenginleştirilmiş bir belge roman.

Romanın başkahramanlarından II. Abdülhamid Han için günümüz dünyasının en seçkin tarihçilerinden Prof. Dr. İlber Ortay’lının şu sözleri oldukça manidardır: «Sultan II. Abdülhamid Han çok büyük bir hükümdardır. Gerçekten büyük bir devlet adamıdır. Zamanının devlet adamlar ve hükümdarlar içinde benim yaptığım mukayeselerde ve portrelerde kendisine olimpiyat altın madalyasını veririm.

Ne Avusturya imparatoru Franz Joseph ne Rusya Çarı III. Aleksander ne İngiltere hükümdarlar... Hiçbirisi Il. Abdülhamid in zekâsına ve görüsüne sahip değildir. O dönemin büyük bir diplomatı ve devlet adamı olan Almanya Başbakan Prens Bismarck, II. Abdülhamid Han için “Avrupa’nın en büyük diplomatıdır” diyerek onun çok kuvvetli bir diplomat olduğunu defaatle ileri sürmüştür.

Marka
Çıra Yayınları
Yazar
Sencer Olgun
Sayfa
368Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
Nisan 2023

Meşrutiyetin Gölgesinde Tarihi Belge Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı