Merye Suresi Tefsir - Mehmet Akar - Hüner Yayınevi

%
15
İNDİRİM
9789944735964
%
15
İndirim
24.00 TL
20.40 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Kampanya Bilgisi

- 75TL ve Üzeri Kargo Bedava

- 200TL ve Üzeri 10 Kitap Hediye

Ödeme Bilgisi
Kapıda Ödeme

Merye Suresi Tefsir - Mehmet Akar - Hüner Yayınevi Açıklaması

Meryem Suresi, risaletin 5. yılında, Fatır Suresi’nden sonra ve Taha Suresinden önce Mekke’de nazil oldu. Mekke müşrikleri İslami daveti durduramayınca fiziki, psikolojik, sosyal işkence ve ekonomik ambargoya başladılar.

Peygamberliğin 5. Yılında hicrete izin verildi. Genellikle fakirlerden, kölelerden ve daha önce Kureyş’e sığınmış yabancılardan oluşan Müslüman grup Habeşistan’a hicret etmeye karar verir. İşte bu yolculukta muhacirlere azık ve erzak olacak Meryem Suresidir. Müslümanlar Habeşistan’a Necaşi’nin ülkesine iltica ederler.

Surenin ismi Meryem. Hz. Meryem’in namusunun, iffetinin örnek alınması istenmektedir. Müslümana, Hz. Meryem örnektir. Batıda her yerde Meryem resimlerine rastlanıyor. Fakat namusun, iffetin izine bile rastlanamıyor.

Hz. Meryem’den bir oğul olması sebebi olmayan bir sonuçtur. Sebep sonuç ilişkisi haşa Allah’ı bağlayacak değildir. O bir şeyin olmasını dilerse ol der ve olur. İnsanın kendini Allah’a teslim etmesinden başka çare mi var? Allah’ın rızası dışında başkasının rızasını aramanın ne anlamı var?

Ayrıca surede, öğüt ve uyarılar ile ahiretin imrendiren ve korkutan hallerine dikkatleri çekilir. Hidayete erenlerle sapıtanların yolları açıklanır. Kafir ve mü’minin eline geçecekler aynı şeyler değildir. Hak ile batıl davasında kimin kazanacağı bellidir. Allah’ın gücü karşısında kimin, nasıl bir gücü söz konusu olabilir ki?

Yazar:
Sayfa:
224 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.50 cm
Basım Yılı:
Ekim 2018
Barkod:
9789944735964

Merye Suresi Tefsir - Mehmet Akar - Hüner Yayınevi Yorumlar

Hiç mesaj bulunmadı

Ürünü beğendiniz mi?

Diğer müşterilerinde karar vermesine yardımcı olun.

Yorum Yap