Meraklısına Roma İmparatorluğu - Philip Matyszak - Nova Kitap

%20 İndirim
9786258489668
%
20
İndirim
72.00 TL
90.00 TL
Temin Edilebilir
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Meraklısına Roma İmparatorluğu Ürün Açıklaması

Meraklısına Roma İmparatorluğu, Asurluların çöküşü ve Roma Cumhuriyeti’nin ortaya çıkışından başlayarak tüm genişleme, bunalım ve nihai bölünme devirlerine kadar Roma İmparatorluğu tarihinin izini sürüyor.

Başka hiçbir siyasi varlık, modern dünyayı Roma İmparatorluğu kadar şekillendirmedi. Dünya nüfusunun yaklaşık dörtte birini ve üç milyon kilometrekarelik bir alanı kapsayan bu imparatorluk, hepsi Roma’ya ve Romalı kimliği idealine bağlı, dinamik bir milletler, devletler ve kabileler topluluğunu temsil ediyordu. Bu, o kadar sofistike bir yönetim sistemiydi ki Roma’ya duyulan sadakat, imparatorluğun çöküşünden sonra bile gücünü koruyup bugüne kadar süregelen bir miras bıraktı. Bu görkemli tarihi kendine has canlı ve ilgi çekici anlatımıyla ele alan Matyszak, imparatorluğun nasıl işlediğini, muazzam büyüklükteki askeri gücünü geniş toprakları fethetmek için nasıl konuşlandırdığını ve ardından tebaasını nasıl Roma vatandaşı haline getirdiğini aktarıyor. 

Bu kitap, Roma ve Romalılar hakkında bilgi sahibi olmak isteyen herkes için hem kolay okunur hem de detaylı bir başlangıç noktası.

Marka
Nova Kitap
Yazar
Philip Matyszak
Sayfa
224Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
2023

Meraklısına Roma İmparatorluğu Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı