Mehmed Zahid Kotku Kitabı - Kolektif - Server Yayınları

9786256970236
%
20
İndirim
200.00 TL
250.00 TL
Temin Edilebilir
Kargo Bilgisi
300TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
Ödeme Seçenekleri

Mehmed Zahid Kotku Kitabı Ürün Açıklaması

Mehmed Zahid Kotku Hocaefendi, geçen yüzyılın büyük alimlerindendir. Rabbi onu gizlememiştir. Sahv hâlinde yaşamış, Nebevî dili kullanmış, Peygamber mesleğini icra etmiştir. Bunun gereği olarak zamanının ve çevresinin meselelerine duyarlılığı üst seviyededir.

Mehmed Zahid Kotku Hocaefendiye platonik bir sevgi ile yaklaşılması, dar açıdan değerlendirilmesi, insanlık için kayıp olur. Bize düşen onun gerçek kimlik ve kişiliğini anlayıp anlatmaya çalışmaktır. Onun temsil ettiği insanı anlamak ve okumaktır. Onun üzerinde bulunduğu yol ve yönlendirmeleri, tarih boyunca öncülerinde olduğu gibi bugün de yarın da insanın nefsinin bağlarından kurtularak özgürleşmesinin tek ölçütüdür. Şaşkın ve bezgin, rotasını kaybetmiş kitleleri onun temsil ettiği güvenli liman beklemektedir.

Elinizdeki eser, akademisyenlerin, talebelerinin, sevenlerinin katılımıyla 2022 yılında Bursada yapılan Mehmed Zahid Kotku Sempozyumundaki bildirilerin derlenmesiyle oluşturulmuştur. Kervanın önemli temsilcilerinden olan Hocaefendiyi tanımaya ve anlamaya dönük bu kitap önemli bir başlangıçtır. Bundan sonra onun sâir yönlerini ele alan/alacak çok yönlü çalışmaların önünü açacağına inanıyoruz. İstifade edilmesi duasıyla…

 

Marka
Server Yayınları
Yazar
Kolektif
Sayfa
416Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
17.00x25.00cm
Basım Yılı
2023

Mehmed Zahid Kotku Kitabı Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı