Lenz - Georg Büchner - Norgunk Yayıncılık

9786257917230
%
25
İndirim
82,50 TL
110,00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi

Sabit kargo ücreti 40TL

400TL ve üzeri Kargo Ücretsiz

Ödeme Seçenekleri

Lenz - Georg Büchner - Norgunk Yayıncılık

Dünyaya sığamamış bir türlü Lenz, ne çocukluğunda aldığı din eğitimi ne gençliğinde parçası olduğu edebiyat çevreleri içindeki akışlara bir yön verebilmiş. Nereye gitse, kime elini uzatsa yetmemiş, yetişememiş, zihnindeki yaraları iyileştirecek bir yol açılmamış önünde, bir dönem derslerini takip ettiği Kant’ın kuramları da şifa olamamış bu kırılgan ruha, ne de onun önerisiyle yaptığı Rousseau okumaları. 
 
Büchner’in metni Lenz’i 20 Ocak-8 Şubat 1778 tarihleri arasında Strazburg’un bir dağ köyünde yakalıyor, içindeki çalkantıyı yatıştırmak umuduyla sığındığı sosyal reformcu papaz Oberlin’in himayesindeyken. Ama olmuyor, bu kısacık zaman diliminde bile fırsat bulduğunda kendine zarar vermekten geri durmuyor Lenz, hiç istemese de yanlarında kaldığı ev halkını sürekli tedirgin ediyor. Geçirdiği sert krizlerden birinin ardından gerisin geri şehre gönderiliyor bu sarı bukleli, mahsun yüzlü genç adam.


Büchner bu novellayı yıllar sonra tesadüfen eline geçen Oberlin’in günlüğünden yola çıkarak yazmış, Lenz’in genç yaşında Moskova sokaklarından birinde ölü halde bulunduğu o haziran gününden yıllar sonra.

 

Sayfa
47Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
15.00x19.50cm
Basım Yılı
Ağustos 2023
Kategori:
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler