Kuvvet Antrenman Yöntemleri - Kolektif - Akademisyen Kitabevi

9786258430424
%
5
İndirim
142.50 TL
150.00 TL
Temin Edilebilir
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Kuvvet Antrenman Yöntemleri Ürün Açıklaması

Antrenman bilimi Dünya’nın çoğu yerinde “bilim” olarak kabul edilmiştir. Birçok ülkede antrenman bilimi ile ilgili “antrenman bilgisi veya “antrenman teorisi” olarak dersler verilmektedir. Bu nedenle birçok kişi antrenman bilimi alanında yazmaktadır ve bu alanın daha fazla kaynağa ihtiyacı olduğunu düşünmektedir. Son yıllarda, antrenman ve kondisyon yöntemleri hızlı bir şekilde gelişmiştir. Dünya rekorlarının süreleri geçmişten günümüze oldukça düşmüş, rehabilitasyon süreleri yarıya indirilmiştir.
Kapsamlı bir şekilde incelendiğinde sporcuların performansının artmasında beslenme bilgisi de önemli bir etkendir ancak bu gelişimlerdeki en önemli etken aslında antrenman yöntemlerinden kaynaklanmıştır. Beslenme ve takviye ile ilgili eğitimler düşünüldüğünde temel bilgilerin halen aynı olduğu görülürken, antrenman söz konusu olduğunda yeni bilgi miktarı o kadar hızlı bir şekilde artmaktadır ki araştırmalar ve geleneksel antrenmanlar sürekli tartışılmaktadır.
Bu kitabı yazma amacımız, güncel antrenman yöntemlerine erişimi kolaylaştırmak için bir kaynak sağlamaktır. Bu kapsamda antrenman yöntemlerinin kullanımına yönelik, ihtiyacı olan kişilerin rahatça anlayabileceği ve kullanabileceği bir araç geliştirilmiştir. Bu doğrultuda da antrenörler, sporcular, kişisel antrenörler, atletik performansçılar, fizyoterapistler ve hatta ebeveynler için antrenman yöntemlerinin karmaşıklığını basitleştirebilecek, okunması kolay bir kaynak oluşturulmuştur. Bu antrenman yöntemleri, daha yüksek düzeyde atletik hazırlık geliştirmek için amaçlı bir program ve egzersiz sistemi sunmaktadır. Bu kapsamda güncel yayınlar incelenerek, antrenman yöntemlerine yönelik güncel yaklaşımlar öne sürülmüştür.

Marka
Akademisyen Kitabevi
Yazar
Kolektif
Sayfa
246Sayfa
Kağıt
1. HamurKağıt
Boyut
16.00x24.00cm
Basım Yılı
2022

Kuvvet Antrenman Yöntemleri Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı