Kütayha Milletvekilleri ve Siyasi Faaliyetleri (1923-1950) - Deniz Doğru - Gece Kitaplığı

%
40
İNDİRİM
9786257633062
%
40
İndirim
50.40 TL
30.24 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme
Ürün Açıklaması

“Kütahya Milletvekilleri ve Siyasi Faaliyetleri (1923 – 1950)” adını taşıyan kitabımız, bir yönüyle Türk demokrasisinin gelişim süreçlerini ihtiva eden siyasi dönemlerin, bilimsel verilerden hareketle açığa çıkarılmasını, diğer yönüyle de her ülkede sancılı süreçler olarak idrak edilen bu dönemlerin içerdiği siyasi faaliyet alanlarını ortaya çıkarmayı amaçlamaktadır.

Bu bağlamda; bütüncül bir bakış açısının hakim olduğu ve resmi belgelere dayandırılmış “siyasi tarih” verileri, hiç şüphesiz ülkelerin gelecekte atacağı adımların yol göstericisi konumundadır.

Siyasi teşkilatlanma birimlerinin en küçük unsurlarından başlayarak, bölge düzeyine, oradan da tüm ülkenin siyasal tarih geçmişine uzanan,“ siyasi tarih” yazma çabalarına, bu tür çalışmaların doğrudan katkı vereceği aşikardır. Bu anlamda; kitabımızın önemi, farklı bölgeleri ve illeri ilgilendiren çalışmalarla beraber düşünüldüğünde daha iyi değerlendirilecektir. Çünkü, parçadan bütüne doğru, birbirlerini tamamlayarak daha da önem kazanan bu çalışmalar, sadece tarih biliminin değil, sosyoloji, eğitim, kültür, imar-iskan, adalet vb. hayati konularda ortaya koyduğu verilerle toplumların yarınlarını şekillendirmesinde önemli rol oynamaktadır.

Kitabımız, 1923-1950 yılları arası parlamento çalışmalarını inceleyerek, o dönemde Kütahya’nın kazası konumunda olan Uşak’ın, genel olarak da Kütahya milletvekillerinin performanslarını esas alarak, yaptıkları faaliyetleri konuları bakımından tasnif ederek ortaya koymaktadır. Böylelikle, bu tür siyasi çalışmaların Türk siyasi hayatındaki yeri ve önemine ışık tutulmaya çalışılmıştır.

Marka:
Gece Kitaplığı
Yazar:
Deniz Doğru
Sayfa:
257 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
16.00x24.00 cm
Basım Yılı:
Mart 2021