Kürdistan ve Kürtler - Derk Kinnane - Arya Yayıncılık

9786054876662
%
33
İndirim
107.20 TL
160.00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi
500TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
Ödeme Seçenekleri

Kürdistan ve Kürtler - Derk Kinnane - Arya Yayıncılık

Yıldızlar arasında bir halkın mücadelesi
Bu kitap, zengin tarihleri ve derin kültürleriyle öne çıkan bir topluluğun, Kürtlerin, geçmiş yüzyıl yıl içindeki çalkantılı serüvenini anlatmaya çalışmıştır. Kürtler, Orta Doğunun kalbinde, stratejik coğrafyalarda yaşayan ve kendine özgü bir kültüre, dil ve tarihe sahip bir halktır. Tarih boyunca Kürtler birçok zorluğa ve değişime tanıklık etmişlerdir.
Kürt topluluğunun tarih boyunca karşılaştığı çıkarcı dinamikleri ve bu çatışmaların altında yatan derin gerçekleri anlamaya yönelik bir çaba olarak kaleme alınmıştır. Kürtler, tarihleri boyunca birçok zorlukla karşılaşmış, ancak içsel dinamikler arasındaki çıkar çatışmaları da bu topluluğun evriminde önemli bir rol oynamıştır. Hatta ellerine geçmiş olan devletleşme fırsatlarını kendi kişisel veya grupsal çıkarları için birbirlerine ihanet ederek kaybettikleri bile belgelerle sabittir. 
Bu eser de yüz yıl içinde Kürt toplumunda ortaya çıkan ve devam eden çeşitli çıkar çatışmalarına da değinilmiştir. Siyasi, ekonomik, kültürel ve toplumsal alanlarda yaşanan bu çatışmalar, Kürtlerin kimlik arayışları ve devletleşme çabaları üzerinde derin etkiler bırakmıştır. Kitap, bu çatışmaların temelinde yatan nedenleri anlamaya çalışarak, Kürtler arasındaki bu dinamikleri daha iyi kavramamıza katkıda bulunmayı amaçlar.

Yazar
Sayfa
120Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
11.00x19.50cm
Basım Yılı
Ocak 2024
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler