Kuantum Evreni Olabilecek Her Şey Olur - Brian Cox, Jeff Forshaw - Ginko

9786258362107
%
24
İndirim
114.00 TL
150.00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi
350TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
Ödeme Seçenekleri

Kuantum Evreni Olabilecek Her Şey Olur - Brian Cox, Jeff Forshaw - Ginko

Kuantum Evreni Olabilecek Her Şey Olur - Brian Cox, Jeff Forshaw - Ginko

Kuantum Evreninde CERN fizikçisi Brian Cox ve Jeff Forshaw, büyüleyici kuantum mekaniğini herkes için erişilebilir hale getiriyorlar. Atomaltı âleminin tuhaflığı, pek çok sayıda yanlış anlamalara, Doğu mistisizmine yolculuklara ve her şeyin birbiriyle bağlantılı olduğuna dair saçma ifadelere neden oldu. Yazarlar kuantum mekaniğinin bu şekilde görülmesinin gerekmediğini vurgulayarak, doğal dünyanın hangi gözlemlerinin onu gerekli kıldığını, nasıl inşa edildiğini ve tüm görünür tuhaflığına rağmen bunun neden iyi bir teori olduğundan emin olduğumuzu ortaya koyuyorlar. Kuantum mekaniği, özünde Newtonın hareket yasalarına, Maxwellin elektrik ve manyetizma kuramına ve Einsteinın görelilik kuramına benzeyen somut bir doğa modeli sağlamakta.
“Cennette gerçekleşen bir bilimsel karşılaşma, … kuantum mekaniği kuramının olabileceği kadar kolay anlaşılır bir açıklaması.”
– Observer
“Brian Cox ile Jeff Forshawun bu sunumu, atomaltı evrenin ‘kaçınılmaz tuhaflığına, sağlam temellere oturan bir giriş niteliğinde.”
– Nature
“[Cox ve Forshaw], uzayzamanın matematiksel yapısından atom bombasına, astrofiziğe ve kütlenin kökenlerine uzanan zorlu bir yolda okurlara harika şekilde kılavuzluk ediyor.”
– New Scientist
Yazar
Sayfa
248Sayfa
Kağıt
2.HamurKağıt
Boyut
13.50x19.50cm
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler