Konulara Objektif Işık - Tayyar Çimen - Armoni Yayıncılık

9786256888647
%
30
İndirim
196.00 TL
280.00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi
500TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
Ödeme Seçenekleri

Konulara Objektif Işık - Tayyar Çimen - Armoni Yayıncılık

Değerli okuyucularım,
Kitabın arka yüzü, kitabı incelerken en kolay göz attığımız yer oluyor. O nedenle, önemsediğim birkaç noktayı, burada sizlerin kıymetli dikkatinize sunmak istedim.
Kitabımda, 248 adet makale ile çeşitli konularda fikirlerimi, düşüncelerimi yazdım. Kitabın içindekiler sayfasında, konular alfabetik olarak sıralandı ve karşılarında sayfa numaraları yer alıyor. Okuyucum, “Yahu bu adam falanca konuda ne yazmış?” dediği anda, bu sayfaya göz atmasıyla konuyu ve sayfasını anında bulacaktır.
Bu birinci nokta, ikinci nokta olarak şunu söylemek istiyorum: Ülkemizin sevk ve idare yaşamında, özellikle siyasal tarafların, medya mensuplarının ve tartışan ilim insanlarının birbirlerine karşı sert, incitici, genellikle akılcı (rasyonel) olmayan, inatlaşma şeklinde davranmaları beni ve doğal olarak makul çevreleri çok rahatsız ediyor. Bunları çok eleştirdim.
Üçüncü noktaya gelince; Türk milletinin sosyal hayatında, yüksek önemde yer alan İslam dinini, insanlarımız çeşitli zeminlerde, çeşitli zamanlarda, sıkça ve rahatça kötüye kullanırken, bu dinimiz için kurulmuş ve görevlendirilmiş olan Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, bu durumlara karşı görevini yapmadığını, yapamadığını dile getirdim.
Değerli Okuyucularım, kendimi naçizane düşünen insan sayıyorum ama serde mimarlık mesleğim var. Bu mesleği ise Türk halkı geç tanıdı. Bu meslek öyle bir meslek ki, olaylara çözümleyici (analitik) bakmayı öğretir, uygarlığın ayrıntılarda gizli olduğunu söyler. İş hayatımda, “büro kapısının kolunun sarkık, duvarındaki resminin eğri olduğunu gördüğüm iş insanlarından hayır gelmez,” diye çok konuşulduğunu hatırlıyorum.
İnşallah kitabımı okursunuz. Saygılarımla.

Sayfa
536Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x19.50cm
Basım Yılı
Ocak 2024
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler