Kisvename - Ali Sabit El-Maarifi - Revak Kitabevi

9786056594304
%
25
İndirim
52.50 TL
70.00 TL
Temin Edilebilir
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Kisvename Ürün Açıklaması

Rifaiyyenin Maarifiyye kolu hakkında neşredilen eserlerin üçüncüsü olan Kisvename, gerek dervişler gerek kültür tarihçileri için hazine değerindedir. Eserde, Hazret-i Pîr Seyyid Ahmed er-Rifaînin on sekizinci batından torunu ve Maârifiyye kolunun sahibi Fethül-Maarif hazretlerinin kisveler hakkındaki içtihatları, oğlu ve halifesi Ali Sâbit Efendi tarafından teferruatı ile anlatılmaktadır.

Sabit Efendi, tarikatte kullanılan hiçbir objenin gelişigüzel tayin edilmediğini, dikiş sayısından rengine kadar, her birinin âyet ve hadîslerle senetlendirilerek içtihat edildiğini izah etmektedir. Bu izahlar ışığında, dervişlerin ve şeyhlerin üzerindeki her kıyafetin, aslında aşk, irfan ve zevk ile yazılmış bir kitap olduğu ortaya çıkmaktadır. Okuyucu; imanlarını, aşklarını, irfanlarını, giydikleri kıyafetlere, kullandıkları eşyalara nakşeden o zarif ve nâzenin kimselerin yüce şahsiyetlerini ve eşyayı nasıl maneviyatlarının aynası hâline getirdiklerini, samimî bir üslûp içerisinde zevkle takip edecektir.

Hazret-i Fethül-Maarife ait olup, daha önce yayınlanmamış sekiz adet nutkun yanı sıra, Rifâî Maârifiyyenin kisveleri, Hazret-i Maarife ve âilesine ait bazı eşyaların fotoğrafları da, ilk defa bu kitapla gün yüzüne çıkıyor.

Eyledi Seyyid er-Rifai Ruma işaret
Fethül-Maarif de verdi bu sırra beşâret
Sırrî Kisvenamenin nüktesine dikkat et
Bak Sabit dem-i İsa, zuhûr etti Mehdiyyet

Marka
Revak Kitabevi
Yazar
Ali Sabit El-Maarifi
Sayfa
120Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
Haziran 2015

Kisvename Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı