Kim Benimle Şiir Oynar? - Meftun Kocakaya Bayır - Yeni İnsan Yayınevi

9786256813588
%
25
İndirim
133,50 TL
178,00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi

Sabit kargo ücreti 30TL

300TL ve üzeri Kargo Ücretsiz

Ödeme Seçenekleri

Kim Benimle Şiir Oynar? - Meftun Kocakaya Bayır - Yeni İnsan Yayınevi

“...Yıldızlar ıslık çalarsa,
yağmur yağar,
şimşek çakar,
güneş kaçar.”

 

Sıcacık şiirler her gün bakıp da göremediklerimizi fark ettiriyor. Hayal kurmaya, sözcüklerle oyun oynamaya, araştırıp öğrenmeye, yeni şeyler keşfetmeye davet ediyor. “Kim Benimle Şiir Oynar?” oyuncu bir yaklaşımla Türkçe’nin inceliklerini kavramayı kolaylaştırırken kitapla ilişki kuran herkesi kendi merkezinden başlayarak edebiyattan bilime, bilimden sanata yaratıcı ve keyifli bir keşif yolculuğuna çıkartıyor.

Psikolojik Danışman Dr. Ezgi DENİZEL GÜVEN

Sevgili Meftun Kocakaya, “Kim Benimle Şiir Oynar?” kitabıyla harika bir çalışma ortaya koymuş. Eğitimci olmasının verdiği birikimle, çocukların merak duygusunu harekete geçirecek minik şiirlere yer verdiği kitabında doğadan, canlıların dünyasından, çevresel nesnelerden pek çok öğeyi konuşturmuş. Tüm bunları da sembollerin ötesinde çocukların araştırarak, düşünerek, hayal dünyalarını kullanarak keşfedecekleri müthiş bir hikâyeler bütününe dönüştürmüş. Bir kelebeğin şiirini okurken, onun sadece gördüğümüz bir kelebek olmadığını, muhteşem çeşitliliğini, bir tırtıldan nasıl bir kelebeğe dönüştüğünü çocukların zengin hayal güçlerini ve meraklarını ateşleyecek şekilde ifade edebilmiş.

Birçok yazar, kitap yazmanın ne kadar zor olduğunu söyler, özellikle çocuk kitabı yazmak ayrı bir hüner işidir ve aslında büyük özen gerektirir. Üstelik bu kitabı çocukların dilinden
şiirlerle donatmak gerçekten ciddi bir birikimle mümkün olabilir. Kitabın bence dikkate değer bir diğer özelliği ebeveynlerin bu kitabı çocuklarına okurken, kendilerini de işin içine katarak çok eğlenceli oyunlara dönüştürebilecek olmasıdır. Hem eğlendiren, hem düşündüren hem de öğreten bu harika kitabı için Meftun öğretmenimi kutluyorum.

Psikolog Dr. Serap DUYGULU

 

Çocukların, eğlenme, merak etme-soru sorma, araştırma, hayal kurma ihtiyaçlarını, sanatın sihirli ögelerini kullanarak karşılayan; şiiri sevdirip düşünerek, yazarak, çizerek çocukların kitapları daha çok sevmesini sağlayacak ve anne babaların çocuklarıyla birlikte keyifli vakit geçirmelerini sağlayabilecekleri özel bir kitap.

Uzman Pedagog Belgin TEMUR

Sayfa
104Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
16.00x24.00cm
Basım Yılı
Mayıs 2024
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler