Keman İçin Piyano Eşlikli Halk Ezgileri - Canan Fidan Erten - Müzik Eğitimi Yayınları

%20 İndirim
9786257507189
%
20
İndirim
80.00 TL
100.00 TL
Temin Edilebilir
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Keman İçin Piyano Eşlikli Halk Ezgileri Ürün Açıklaması

Halk müziğinin eğitim müziğine dâhil edilmesiyle başlayan ulusal çağdaş keman okulu için materyal geliştirmenin eğitimi daha nitelikli, verimli hale getirmesi ve beraberinde ulusal keman ekolünü oluşturması beklenmektedir. Elinizdeki kitap bu beklentilere cevap vermesi dileğiyle ve keman literatürüne katkı sağlaması amacıyla hazırlanmıştır.

Kitabın içeriğini piyano eşlikleri ile birlikte kemana uyarlanan farklı makamsal tonlardaki 7 anonim türkü ve 1 özgün parça oluşturmaktadır. Bu eserler şunlardır: Ali Paşa Ağıdı (Arpa Ektim Biçemedim), Yeni Cami Avlusunda, Çarşambayı Sel Aldı, Suya Gider Allı Gelin Has Gelin, Zeynep, Değirmen Başında Vurdular Beni, Yeni Hamamın Üstüyem, Masa Üstünde Testi Tema ve Çeşitlemeler.

Eser seçiminde yöre gözetimi yapılmamış, daha önce işlenmemiş olduğu düşünülen türküler seçilmiştir.  Kitaptaki türkülerin çalıcılar tarafından dinlenebilmesi ve piyano eşlikli olarak çalışabilmesi için parçaların sadece piyano eşliği ile keman ve piyanonun birlikte yer aldığı ses/video kayıtları ayrıca eklenmiştir. Kitabın künyeside yer alan karekod ile bu kayıtlara kolayca ulaşabilirsiniz.

Türk keman okuluna katkı sağlaması ve eserlerin sevilerek seslendirilmesi dileğiyle.

Marka
Müzik Eğitimi Yayınları
Yazar
Canan Fidan Erten
Sayfa
44Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
23.00x30.50cm
Basım Yılı
2022

Keman İçin Piyano Eşlikli Halk Ezgileri Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı