Kemal Tahir ve Türkiye Defteri - Kolektif - Ketebe Yayınları

9786256792364
%
25
İndirim
119.25 TL
159.00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi
350TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
Ödeme Seçenekleri

Kemal Tahir ve Türkiye Defteri - Kolektif - Ketebe Yayınları

Kemal Tahir, yazdığı romanları ve yazı ve konuşmalarında dile getirdiği fikirleriyle Türk edebiya-tında ve Türk düşünce hayatında özel bir yer teşkil eder. Eserleri ve fikirlerinin yanında, etkilediği insanlar, tartışmaya açtığı konular, düşünülmeyeni düşünmesi ve daima en doğrusunu araştırması da onu bu konumda diğer yazarlardan ve aydınlardan ayırır. 
Yayın hayatına 1971’de başlayan, düşünür ve aydınları bir hesaplaşmaya davet eden Türkiye Def-teri dergisi çevresi ile kurduğu ilişki, ve derginin, ölümünün birinci yılında çıkardığı “Kemal Tahir Özel Sayısı” da Kemal Tahir’in bulunduğu bu yeri göstermesi açısından önemlidir. Zira derginin kurucuları Naci Çelik, Taylan Altuğ ve Hulki Aktunç, ölümüne kadar Kemal Tahir ile fikir alışve-rişinde bulunmuş ve yazarın düşüncelerini desteklemiş genç yazarlardır. 
Elinizdeki çalışma, bu üç genç yazarın, çıkardıkları dergi aracılığıyla Kemal Tahir’in romancılığı ve düşüncesi arasındaki ilişkinin ayrılmazlığına yaptıkları vurgu ve Kemal Tahir’in ölümüyle ardında bıraktığı mirası tekrar düşünmeye çağırmaları bakımından büyük önem taşımaktadır. 
Türkiye Defteri dergisinin “Kemal Tahir Özel Sayısı”nı ve bu sayıyı destekleyen ilgili yazıları içe-ren Kemal Tahir ve “Türkiye Defteri”, bu yeni edisyonla, dergi yazarlarının Kemal Tahir mirası adına yaptıkları tanıklık çağrısını, yazarın ölümünün 50. yılında tekrarlıyor. 

Yazar
Sayfa
232Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
Kasım 2023
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler