Karım Pazarda - Yermahan Şayhıoğlu - Bengü Yayınları

9786256852853
%
25
İndirim
112,50 TL
150,00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi

Sabit kargo ücreti 40TL

400TL ve üzeri Kargo Ücretsiz

Ödeme Seçenekleri

Karım Pazarda - Yermahan Şayhıoğlu - Bengü Yayınları

KARIM PAZARDA

YERMAHAN ŞAYHIOĞLU

Yermahan ŞAYHIOĞLU 1966 yılında pek çok insanın doğduğu yaz aylarında değil, rızkını elinden kaçıracak gibi aşırı soğuk havalı günlerin birinde Ocak ayında doğmuştur. 1993 yılında El-Farabi Kazak Ulusal Üniversitesinde Gazetecilik bölümünde okudu.

Bu hayatta yalnız eşi, üç çocuğu, bankadan almış olduğu kredisi, lombard-ta borcu, evin karşısında bir komşusu, ülkenin farklı köşelerinde tanıdıkları, facebook-ta arkadaşları, dağ gibi arzuları, trafik cezası ve bir de anne tarafından dedesinin ervahı vardı.

Şehrin dışında bahçesi, depozit-te topladığı parası, Bakanlar odasında akraba ve tanıdıkları, köyde koyunu, kirli fikri, sakalı ile kuması yoktu. Gece gündüz makale, hiciv, şakalar.., işe girdiğinde ve işten ayrıldığında dilekçe yazardı, bayramlardan sonra içerdi.

“Auız Tie Otırınız”, “Bir Türli Kitap”, “Kazirgi Kazak Satirası”, “Mınauın Jındı Eken”, “Jatıpatar”, “Akkudın Sınarı”, “Şıldır Şümek”, “Ağınan Jarılsak”, “Konır Kajının Kündeligi”, “Arip Alemi”, “Sandalğan Saual”, “Ataktı aitkıştar”, “Medina maziri” adlı kitapların yazarı, Bir Oğlan ile Bir Kızın yazarıdır.

Kazakistan Yazarlar ve Gazeteciler Birliği üyesidir. Balğabek Kıdırbekoğlu, Sadıkbek Adambekov adında ve “Altın Kalam” ödüllerinin sahibidir. Kültür alanında ve Habercilik alanında önde gelen isimlerden biri ve birkaç madalyanın sahibidir.

Sayfa
146Sayfa
Kağıt
1. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
Ocak 2024
Kategori:
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler