Kara Tohum Barış Sonsuz Bir Rüyadır - Osman Pamukoğlu - İnkılap Kitabevi

%
30
İNDİRİM
+
14
EKSTRA
9789751024046
Kalan Süre
%
30
İndirim
31.00 TL
21.70 TL
Sepette %14 İndirim
18.60 TL
6 adet stokta Hızlı Gönderi!
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme
Ürün Açıklaması

İnsan, kendisi ile oyunlar oynamayı sever, zihinsel numaralar ile kendini oyalayabilir, zihinsel oyunların ölçüsü kaçınca da, fikir ve düşünce düzeni bozulur. Bunun sonu da kavgaya, dövüşe ve savaşa çıkar.

Savaşma meselesinde, insanların acınacak bahaneleri de diz boyudur. Kendileri avlandıkları zaman bunun adı spor olur; gel gelelim avlamaya çalıştıkları hayvan onları öldürdüğünde, buna vahşet derler. İnsan öldürmenin adını da kendilerine göre belirleyenler vardır. Peter Ustinovun söylediği gibi; Büyük ülkelerin terörüne savaş, küçük ülkelerin savaşına da terör denir ve Albert Einsteinin, Dünyaya hâkim olan güç, ahmaklık, korkaklık ve açgözlülüktür değerlendirmesi; insanlık tarihi ve geleceğini tanımlayan, kavga çıkarmak için her zaman bahane bulunacağını en kestirmeden anlatan sözlerdir.

Savaşlar bundan sonra da da olanca hızıyla devam edecek, daha çok bölgesel sorunlar çıkacak, insanlar kendi haklarını daha fazla arayacak ve kaynaklarına sahip çıkma duyguları çok fazla yükselecek. Ama savaşlar artık batı modeli değil, Asya savaş tarzında yapılacak, demir değil, ruh ağırlıklı olacaktır.

Dünyadan güneşi kaldırmak ne anlama geliyorsa, sürekli barış da aynı manaya gelir. Barış bir idealdir ve insanların böyle hayallere ihtiyacı vardır…
Osman Pamukoğlu

Marka:
İnkılap Kitabevi
Yazar:
Osman Pamukoğlu
Sayfa:
292 Sayfa
Boyut:
13.50x21.50 cm
Basım Yılı:
2005