Kar Panteri - Sylvain Tesson - Kırmızı Kedi Yayınevi

9786254180798
Kalan Süre
%
35
İndirim
50.00 TL
32.50 TL
Sepette %8 İndirim
30.00 TL
3 adet stokta Hızlı Gönderi!
Kampanya Bilgisi

- 99TL ve Üzeri Kargo Bedava

Ödeme Bilgisi
Kapıda Ödeme

Kar Panteri - Sylvain Tesson - Kırmızı Kedi Yayınevi Açıklaması

Kar Panteri - Sylvain Tesson - Kırmızı Kedi Yayınevi

Günümüzün en meşhur hayvan fotoğrafçılarından Vincent Munier, yeryüzünün zorlu coğrafyalarını dolaşmakla hayatını geçirmiş, maceracı ve yazar Sylvain Tesson’a Tibet’e birlikte gitmeyi teklif eder; nadiren görülebilen kar panterinin fotoğrafını çekecektir. Dört kişi yola çıkarlar. Tibet’in yüksek platolarında, 3000-5000 metrelik dağlarda, dondurucu soğukta, gelip gelmeyeceği meçhul bir hayvanı görebilmek için, stoik bir sabırla, uyanık bir kış uykusuna yatarlar.

Budist keşişlerin, tilkilerin, yaban eşeklerinin, kurtların, yak sürülerinin, mavi keçilerin, porsukların, yırtıcı kuşların gelip geçtiği bu sahne, engin sessizlik, uzun bekleyişler, “sabrın yüce bir erdem; en zarif ve en unutulmuş erdem olduğunu öğretir” Tesson’a.

Yazarın gözlemleri, ince bir felsefeyle, zengin göndermelerle örülü bir anlatıya dönüşüyor. Güzelliğin ve varoluşun anlamı, Tanrı inancı, evrim ve hayat döngüsü, insanlığın ilerleme tutkusuna dair düşünceler ve Tibet dağlarının atmosferi dolambaçsız, etkili bir üslupla okura ulaşıyor.

“Munier karasal ve barışçıl biçimiyle “Moby Dick sendromu”ndan mustaripti. Balina yerine bir panter arıyordu ve zıpkınlamak yerine onun fotoğrafını çekmek istiyordu. Ama Herman Melville’in kahramanıyla aynı ateşte yanıyordu.”
Yazar:
Sayfa:
168 Sayfa
Kağıt:
2.Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x19.50 cm
Barkod:
9786254180798

Kar Panteri - Sylvain Tesson - Kırmızı Kedi Yayınevi Yorumlar

Hiç mesaj bulunmadı

Ürünü beğendiniz mi?

Diğer müşterilerinde karar vermesine yardımcı olun.

Yorum Yap