Kanadı Kırık İki Turna - İlhan Cem Erseven - Ürün Yayınları

%20 İndirim
9786257534628
%
20
İndirim
80,00 TL
100,00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi

Sabit kargo ücreti 40TL

400TL ve üzeri Kargo Ücretsiz

Ödeme Seçenekleri

Kanadı Kırık İki Turna - İlhan Cem Erseven - Ürün Yayınları

“Kalabalığın arkasında uykumu henüz tam atamamış bir halde yürüyordum. Kültür Merkezi önüne gelmiştik ki tam yolun karşı tarafında, duvar dibinde meczup kılıklı bir adam dikkatimi çekti. Adam, özellikle genç kızlar, tam önünden geçerken, ‘Sizi yakacaklar.. sizi yakacaklar, kafirler!’ diyerek vücudunu öne arkaya doğru sanki bir zikir ayinindeymiş gibi sallayıp duruyordu. Önce buna bir anlam veremedim ama ürktüm. Gerçekten korkutucuydu adamın hali.”

Yazar, Kanadı Kırık İki Turna’da, 1993 Temmuz’unda gerici yobaz güruh tarafından benzin dökülerek ateşe verilen Madımak Oteli yangınında, otelin içinde şans eseri kurtulmasını Erhan karakteri üzerinden yaşadıklarını, tanıklıklarını geriye dönüşlerle bire bir gerçekçi bir şekilde anlatırken öte yandan babasını kaybeden Seren’le hem annesini hem babasını kaybeden Çınar’ın olay günü ve sonrasında yaşadıkları travmayı, yüreklerinde hâlâ sızısı devam eden acıya karşı direnişini de anlatmakta, ateş ve ölüm olgusuna değinmektedir.

Yazar, otelin içine ayna tutarak tarihe not düşerken öte yandan toplumsal olaylara bakışını ve devletin tutumunu (!) da sorgulamaktadır.

Sayfa
166Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
Kasım 2022
Kategori:
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler