Kalemin Dili - Firdevs Büyükateş - Can Yayınları (Ali Adil Atalay)

9786055155421
%
35
İndirim
26.00 TL
40.00 TL
Temin Edilebilir
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Kalemin Dili Ürün Açıklaması

Kimi Edebiyat uzmanlarına göre edebiyat tutkusu bir hastalıktır. Kimilerini zamanla terk ederi kimi insanlarda ise kronikleşir.

Benim bu hastalığım Bulgaristanda geçen çocukluk yıllarıma kadar uzanır. Şiirlerim ve makalelerim Yeni Işık Halk Gençliği Kominizim Bayrağı ve Yeni Hayat dergisinde yer aldıklarında çocuk denecek yaştaydım yaraları hala kapanmayan o asimilasyon yıllarına kadar. 1989 yılında zorunlu göç nedeniyle Türkiyeye gelince bizdeb daha çok önce sürgün edilmiş eşimin yanında yani Kırklareli Kültür Sanat ve Edebiyatçılar Derneği Kırksederin kurucularındanım. Aynı zamanda yönetim kurulu üyesiyim.

Bir de İlesam üyesiyim. 2005 yılında Ben Ağlarken Gülümserim 2009 yılında Yüreğime Ektim Seni 2012 yılında Ağlatan şarkı ve 2014 yılında Damla Damla Bakanlar  isimli şiir kitaplarım yayınlandı. Ayrıca 6 ayrı antolojide şiirlerim yer aldılar. Bu defa değişik bir tarzla çıkıyorum okuyucularımın karşısına 8 yıllık köşe yazarlığımdan cesaret alarak düz yazıyı denedim ilk defa.

Kendimi anlatmayı pek beceremem. Bu yüzden kalemim vedim sözü. O anlatacak sizlere gönlüme gözüme dokunanları.

Kitabımın hayat bulması için bana yniden sponsorluk yapan dünyaları bağışlamış kadar mutluluk veren Bulgaristan Hak ve Özgürlük Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Dobriç şehrimizin herkes tarafından çok sevilen yakışıklı Milletvekilimiz Sayın Rulşen Rızaya sonsuz sevgi ve Saygılarımla teşekkürler ederim.

Sevgili arkadaşım değerli üstadım editörüm Sayın Hasan Öztürke de ne kadar teşekkür etsem azdır. Her zaman yanımda olması ne zaman tökezlesem elinin elimde bulunması satırlarla anlatılmaz.

İyi ki varsınız dostlar.

İyi ki tanımışım sizleri,

Sizler var oldukça ne bu sevda tükenir ne de Kalemin Dili.

Marka
Can Yayınları (Ali Adil Atalay)
Yazar
Firdevs Büyükateş
Sayfa
128Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x19.50cm
Basım Yılı
2014

Kalemin Dili Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı