İzmirin İngiliz Seyyahları - Orkun Kocabıyık - Gece Kitaplığı

%
40
İNDİRİM
9786257793599
%
40
İndirim
16.00 TL
9.60 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme
Ürün Açıklaması

Gezi yazıları, diğer bir tabirle seyahatnameler, edebiyatın kendisi kadar eskiye dayanmaktadır. Seyahatnameler, göçebe kavimlerin seferlerinden Orta Çağdaki hac yolculuklarına, hokkabaz ve zanaatkar-lardan Rönesans dönemi eğitim gezginlerinin yazdıklarına dek uzanır. Yazılı belgeleri sayılamayacak kadar çoktur.

Sözlük anlamında seyahat belli bir zamanda bir yerden diğer bir yere hareket etmek olarak nitelendirilmektedir. Seyahat kelimesini İngilizcede Travel kelimesi karşılamaktadır ve etimolojik açıdan bakıldığında, bu kelimenin asıl kökünün travail, yani sancı veya eziyet çekmek anlamına geldiği görülür. Bu kelimenin Latince kökeni ise tripalium olarak karşımıza çıkar ve çok zor iş, yapılan zahmet anlamına gelmektedir.

Seyahatin tarihi insanlığın tarihidir ve insanın tüm yaşamı macera aramak ve bu macera sayesinde deneyim kazanmakla geçmiştir. Deneyim kelimesinin İngilizce karşılığı Experiencedir ve Latincedeki experiri kelimesinden gelmektedir. Latincede bu kelime denemek veya test etmek anlamlarına gelmektedir. Seyahat ekseninde düşünecek olursak başta zor ve acı veren bir uğraş gibi olsa da, sonunda insanın kendini ve dünyayı tanıma deneyimi olduğu görülür. Gadamerin değimiyle bu acı yoluyla öğrenmektir. Daha ayrıntılı bir açıdan seyahat birinin acı yoluyla insan varlığının sınırlarını öğrenmesi, insanın sonsuz olmama durumunu öğrenmesi olarak nitelendirilebilir.

Marka:
Gece Kitaplığı
Yazar:
Orkun Kocabıyık
Sayfa:
83 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.00 cm
Basım Yılı:
Nisan 2021