İstiklal Harbimizde Enver Paşa ve İttihat ve Terakki Erkanı - Kazım Karabekir - Kronik Kitap

%
35
İNDİRİM
9786057635105
%
35
İndirim
35.00 TL
22.75 TL
7 adet stokta Hızlı Gönderi!
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme
Ürün Açıklaması

İstiklal Harbi, İttihat ve Terakki Erkanı ve Enver Paşanın Faaliyetleri...

“İstiklâl Harbi’nde Enver Paşa etrafında dahi hayli entrikalar çevrildi. Vesikalar ile görülecektir ki bütün bu işlerde haricî eller, millî harekâtımızı muvaffakiyetsizliğe sürüklemek için müthiş [oyunlar] oynamışlardır.”

- Kâzım Karabekir

Türk tarihinin en dirayetli ve ferasetli askerlerinden biri olan Kâzım Karabekir, yalnız cephe hattındaki mücadelesiyle değil yazdığı eserlerle de ses getirmiş isimlerden biridir.

“Hayatım” adlı eserinde çocukluk ve ilk gençlik yıllarında tanık olduğu olayları anlatan Karabekir, “İttihat ve Terakki Cemiyeti” adlı eserinde de Osmanlı İmparatorluğunun son dönemine damga vuran İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin kuruluş ve yükseliş sürecinde yaşananları gözler önüne sermiştir. “İstiklal Harbimizde Enver Paşa ve İttihat ve Terakki Erkânı” adıyla yayınladığımız bu üçüncü eserinde ise Karabekir, İttihat ve Terakki’nin lider kadrosu ile Enver Paşa’nın Millî Mücadele dönemindeki söylem ve eylemlerini ele almaktadır.

Mütareke sonrasındaki vaziyetin izahıyla başlayan kitap, İttihatçı liderlerin ülke dışına çıktıktan sonraki faaliyetleri ve bu faaliyetler karşısında Ankara Hükûmeti’nin tavrı üzerinde duruyor. Kitapta Enver Paşa’yı merkez alan bir anlatım üslubu benimseyen Karabekir, bununla beraber, aynı dönemde yurt içinde yaşananları da kilit isimler üzerinden okuyuculara aktarıyor. Kitap, Karabekir’in Anadolu’ya geçme imkânı bulamayan Enver Paşa’nın ölümüne kadar yaşadıkları hakkındaki tespitleriyle son buluyor.

İstiklâl Harbimizde Enver Paşa ve İttihat ve Terakki Erkânı, olayları adım adım izleyen ve yüksek analiz becerisiyle yorumlayan Kâzım Karabekir Paşa’nın elinden çıkmış değerli bir kaynak…

Marka:
Kronik Kitap
Yazar:
Kazım Karabekir
Sayfa:
416 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.00 cm
Basım Yılı:
Ekim 2020
Kronik Kitap
Var Mısın? - Doğan Cüceloğlu - Kronik Kitap
%50
Hızlı Gönderi
35.00 TL
17.50 TL
Ara Toplam - Ahmet Mümtaz Taylan - Kronik Kitap
%35
Hızlı Gönderi
35.00 TL
22.75 TL
Sultan Tuğrul Bey - Ergin Ayan - Kronik Kitap
%35
Hızlı Gönderi
40.00 TL
26.00 TL
Sakarya - Selim Erdoğan - Kronik Kitap
%35
Hızlı Gönderi
40.00 TL
26.00 TL
Türkistanın Keşif Çağı - Murat Özkan - Kronik Kitap
%35
Hızlı Gönderi
20.00 TL
13.00 TL
Tonyukuk - Erhan Aydın - Kronik Kitap
%35
Hızlı Gönderi
25.00 TL
16.25 TL