İslami İlimler Rehberi - Kolektif - Erkam Yayınları

%
12
İNDİRİM
9789944837705
%
12
İndirim
30.00 TL
26.40 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Kampanya Bilgisi

- 75TL ve Üzeri Kargo Bedava

- 200TL ve Üzeri 10 Kitap Hediye

Ödeme Bilgisi
Kapıda Ödeme

İslami İlimler Rehberi - Kolektif - Erkam Yayınları Açıklaması

İslâmî ilimleri tanıtan, amaçlarını anlatan ve alanla ilgili mutlaka okunması gereken temel kaynaklar konusunda toplu halde bilgi veren bir eserin yokluğunu derinden hissetmiştik. Bu konuda çeşitli okuma listeleri mevcut olmakla birlikte bu listelerin yetersiz olduğunu düşünüyoruz. Çünkü hazırlanan listeler tek elden çıkmaktadır. Şüphesiz ki her çalışmanın bir değeri vardır. Biz burada o alana yıllarını vermiş hocalarımızdan tavsiyeler almak istedik. İşte o dönemde bu eksikliği gidermek uğruna elinizdeki bu eseri hazırlamayı kendimize bir görev edindik. Yaklaşık bir yıl süren hazırlık ve görüşme süreci sonunda bu eseri meydana geldi.
Alanında ihtisas sahibi ve ülkemizin önde gelen hocalarıyla yaptığımız söyleşilerden oluşan eserin en önemli amacı ilâhiyat fakültelerinde öğrenimini sürdüren öğrencilerle, lisans öğrenimini tamamlayıp İslâmî ilimlerde akademik kariyer yapmak isteyenlere bu meşakkatli yolda rehberlik etmektir.

Eserde sırasıyla Arap dili ve belâgati, Tefsir, Hadis, Fıkıh, Kelam, Tasavvuf ve İslam Mezhepleri Tarihi ilimlerine yer verilmiş, hocalarımız tarafından bu ilimlerin tanıtımı yapılarak amaçları anlatılmış, son olarak da hocalarımızdan alanla ilgili okuma listesi alınmıştır.

Yazar:
Sayfa:
167 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x19.50 cm
Basım Yılı:
2017
Barkod:
9789944837705

İslami İlimler Rehberi - Kolektif - Erkam Yayınları Yorumlar

Hiç mesaj bulunmadı

Ürünü beğendiniz mi?

Diğer müşterilerinde karar vermesine yardımcı olun.

Yorum Yap