İslam Çevre Ahlakında Mizan Kavramı - İbrahim Özdemir - Üsküdar Üniversitesi Yayınları

9786059596701
%
15
İndirim
314.50 TL
370.00 TL
Temin Edilebilir
Kargo Bilgisi
300TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
Ödeme Seçenekleri

İslam Çevre Ahlakında Mizan Kavramı Ürün Açıklaması

İklim değişikliğinin sebep olduğu olumsuzluklar hayatımızı etkilemeye ve şekillendirmeye devam ediyor. BM Hükümetler Arası İklim Değişikliği Paneli’nde (IPCC) çalışan bilim insanları, ittifakla iklim değişikliğine insan faaliyetlerinin ve yaşam biçiminin etki ettiğini söylüyorlar. Her yedi yılda bir yayınladıkları bilimsel raporlarla hükümetleri ve insanları uyarıyorlar.

Bir grup Müslüman Çevreci olarak biz de bu süreçte sorumluluğumuzu üstlendik. İlk önce 2015 yılında, Paris İklim Değişikliği Taraflar Konferansı öncesinde İstanbul’da iki günlük bir sempozyum düzenledik. Müslüman çevreciler yanında, diğer din ve inançlarda çevrecileri de davet ettik. İslâm iklim Değişikliği Deklarasyonu”nu hazırladık ve dünyaya duyurduk. Daha sonra al-Mizan: Dünya Çevre Sözleşmesi”ni hazırladık.

Bu kitap 23 Şubat 2022 tarihinde Üsküdar Üniversitesinde yapılan İslâm Düşüncesinde Mizan Kavramı Çalıştayı’na sunulan tebliğlerden oluşuyor. Yazarlar, kendilerine yöneltilen sorular ve yapılan katkılar ışığında tebliğlerini yeniden gözden geçirdiler ve son hâlini verdiler.

Bu mütevazı çalışmanın bu niteliğiyle İslâm Düşüncesinde Mizan kavramıyla ilgili bir öncü çalışma olmasını; bunu yenilerinin takip etmesini umut ediyoruz. Allah’ın belirli bir mizan, denge, ahenk ve uyumla yarattığı; mizanın korunması ve sürdürülmesinin sorumluluğunu insana verdiğini asla unutmamalıyız.

Marka
Üsküdar Üniversitesi Yayınları
Yazar
İbrahim Özdemir
Sayfa
216Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
Mayıs 2023

İslam Çevre Ahlakında Mizan Kavramı Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı