İnsanı Tanıma Sanatı - Alfred Adler - Fark Yayınları

9786258233056
%
30
İndirim
36.40 TL
52.00 TL
Temin Edilebilir
Kampanya Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

İnsanı Tanıma Sanatı Ürün Açıklaması

“İnsanlara karşı tavrımız tamamen onları ne kadar anladığımıza bağlıdır; bu nedenle insanın doğasını anlamak, sosyal ilişkilerin temelini oluşturmaktadır.”

Bireysel psikoloji ekolünün kurucusu Alfred Adler, aynı zamanda Sigmund Freud ile beraber Viyana Psikanaliz Topluluğu’nu kurmuştur. Freud’un insanı karamsar bir bakış açısıyla ele aldığı düşüncelerine karşıt olarak insanı, iradesi sayesinde eksikliklerini tamamlayabilecek bir varlık olarak tarif etmiştir. Sigmund Freud ile yaşadığı fikir ayrılıkları sonrasında kendine ait bir ekol kurarak konferanslar ve makaleler yoluyla
kuramını geliştirmiştir.
Alfred Adler’in konuşmalarından derlenen İnsanı Tanıma Sanatı, bireyin günlük hayattaki problemleri ve bunların psikolojik kaynaklarıyla ilgilenmektedir. Toplumdaki aksaklıkların, bireyin psikolojik sorunlarından kaynaklandığını savunan Adler, toplumsal sorunların çözümünü bireyin hatalarını fark etmesine bağlamaktadır. Hatalarını anlayabilmek için insan öncelikle kendini tanımalıdır. Adler, insanı; aile, çocukluk, cinsiyet, karakter özellikleri gibi yönlerden inceleyip gerçek hayattan örnekler sunarak okuyucuyu kendini tanıma yolculuğuna davet etmektedir.

Marka
Fark Yayınları
Yazar
Alfred Adler
Sayfa
264Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
2022

İnsanı Tanıma Sanatı Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı