İlkokul Kitapları

İlkokul, kişinin öğrenim hayatında tahmin edilemeyecek kadar büyük öneme sahiptir. Devlet tarafından veya devlet adına açılan ve yönetilen veya denetlenen resmi ve özel ilkokullar, mecburi öğrenim çağında bulunan kız ve erkek çocukların eğitimi ve öğretimini sağlayan ilköğrenim kurumları olarak tarif edilmektedir. Bugün dünyanın çoğu ülkesinde zorunlu eğitimin ilk basamağını oluşturan ilkokul, çocukların yetişkin hayatında alacağı vazifelere hazırlanmasında temel oluşturan bir kurum olarak karşımıza çıkmaktadır. Burada öğretmen ve yaşıtlar ile kurulan ilişkiler olumlu ya da olumsuz olabilir. Bu durum, daha sonra gidilecek öğretim basamaklarındaki davranışları da şekillendirecektir. Bu sebepten, ilkokulda kazanılan bilgi, beceri ve değerler daha sonraki öğretim hayatında bireyin uyumunu ve başarısını da büyük oranda etkileyecektir.

İlkokula başlamak, her çocuğun hayatında son derece dikkate değer bir olaydır. Çocuk eğer daha önce bir okul öncesi kuruma gitmemişse ilkokul başlangıcında, ilk kez annesinden, evinden, alışkın olduğu arkadaş ortamından ayrılarak yepyeni bir çevreye girecek ve günün bir bölümünü öğretmeni ve arkadaşları ile geçirecektir. Diğer bir ifadeyle, ilkokul, evden ilk kez ayrılan çocuk, günün büyük bir bölümünü yeni arkadaş ve yeni yetişkinlerle geçirdiği evden farklı bir ortam olarak karşımıza çıkmaktadır. İlkokul çocuk için yeni bir kurum, öğretmen onun gün boyu birlikte olacağı yeni bir yetişkin ve dersler okul öncesindeki etkinliklerden farklı belirli bir zaman diliminde sınıfın tümü ile birlikte katılacağı öğrenme/öğretme etkinlikleridir. Artık istediği oyuna değil okuma-yazma, aritmetik, hayat bilgisi vb. programlanmış derslere katılmak, öğretmenin talimatını dinlemek, anlamak ve yerine getirmek zorundadır. Öğrendiklerinin kalıcı hale gelmesi için tekrarlar yapması gereklidir. Bunun için de okulda öğrenilenlerin evde de tekrar edilmesi, yani ödev yapması da gereklidir.

İlkokul aynı zamanda bireye ait sorumlulukların ortaya çıktığı bir dönemdir. Ödev yapma, dersin takibini sağlama, not alma, verilen ödevlerin takibini yapma gibi… Bu durum hem çocuğun kendi başına bir birey olduğunu anlamasına hem de sorumlulukların bazı yardımlar olsa dâhi ona ait olduğunu anlamasına yardım eder. İlkokulla birlikte hayata katılan önemli bir şey de sınavdır. Daha önce sınanmak gibi bir tecrübeyi belki de hiç yaşamayan çocuk verilen bilginin bir karşılığı olduğunu, bunun da test edileceğini dolayısıyla sınavı öğrenir. Bazen zorlanmayı zorlukların üstesinden gelmeyi ya da gelememeyi, bazen kaybedebileceğini ama gayret ederse geri kazanabileceğini, ders çıkartmayı öğrenir.

İlkokul eğitimi, öğrencilerin sosyal ve duygusal gelişimleri kadar bilişsel ve entelektüel yanlara da dikkat edilmesi gerektiği anlamına gelmektedir. Dil ve aritmetik yeterliliği sürekli gelişim için son derece önemli şarttır. Bu sebeple, bu derslere özellikle önem verilmelidir. Derslerinde temel olarak kullanacağı ilkokul kitapları ve seçimi önemli bir etkinliktir. Temel kitapların yanında ileriki öğrenim hayatına katkı sağlayacak ilkokul yardımcı kitapları seçmek de önemli bir meseledir. Zira ilkokulda elde edilen temel bilgiler öğrenim hayatını şekillendiren yapıdadır. Buradaki bir eksik ilerleyen dönemde sıkıntı meydana getirebilir. İlkokulla birlikte öğrencinin hayatına katılan sınavlara en baştan yapılan hazırlıkların yolu iyi hazırlık kitapları seçmekten de geçer. Bu bağlamda ucuzkitapal.com uzman olduğu ilkokul yardımcı ders kitapları ile öğrenciye büyük bir destek sağlar, başarısında rol oynar. Unutmayın, ilkokul için temel kitaplar ve hazırlık kitapları için en iyi seçenekler ucuzkitapal.com ile bir tık uzağınızda bulunuyor.

Hızlı Gönderi
17.00 TL
Hızlı Gönderi
21.00 TL
Data 2.Sınıf Bilsem Çözümlü Soru Bankası
%40
Hızlı Gönderi
25.00 TL
15.00 TL
Data BİLSEM İlkokul Tüm Sınıf Düzeyleri İçin Şekil Yeteneği
%40
Hızlı Gönderi
15.00 TL
9.00 TL
Şebnem İle Kostümler Serisi 5 Kitap Set Tandem Yayınları
%35
Hızlı Gönderi
23.00 TL
14.95 TL
Editör 2.Sınıf Vip Tüm Dersler Konu Anlatımlı
%50
Hızlı Gönderi
35.00 TL
17.50 TL
Editör 4.Sınıf Vip Tüm Dersler Soru Bankası Hedef 2020
%50
Hızlı Gönderi
32.50 TL
16.25 TL
Editör 3.Sınıf Vip Tüm Dersler Konu Anlatımlı Hedef 2020
%50
Hızlı Gönderi
35.00 TL
17.50 TL
Editör 3.Sınıf Vip Tüm Dersler Soru Bankası Hedef 2020
%50
Hızlı Gönderi
30.00 TL
15.00 TL
Editör 2.Sınıf Vip Tüm Dersler Soru Bankası
%50
Hızlı Gönderi
27.50 TL
13.75 TL
Açı 3.Sınıf Temel Dersler Konu Anlatımlı
%40
Hızlı Gönderi
56.50 TL
33.90 TL
Açı Yayınları 2.Sınıf İngilizce Yaprak Test
%35
Hızlı Gönderi
9.50 TL
6.20 TL
Açı Yayınları 2.Sınıf Türkçe Yaprak Test
%35
Hızlı Gönderi
9.50 TL
6.20 TL
Açı Yayınları 2.Sınıf Matematik Yaprak Test
%35
Hızlı Gönderi
9.50 TL
6.20 TL
Açı Yayınları 2.Sınıf Hayat Bilgisi Yaprak Test
%35
Hızlı Gönderi
9.50 TL
6.20 TL
Açı Yayınları 3. Sınıf İngilizce Yaprak Test
%35
Hızlı Gönderi
9.50 TL
6.20 TL
Açı Yayınları 3. Sınıf Hayat Bilgisi Yaprak Test
%35
Hızlı Gönderi
9.50 TL
6.20 TL
Açı Yayınları 3. Sınıf Fen Bilimleri Yaprak Test
%35
Hızlı Gönderi
9.50 TL
6.20 TL
Açı Yayınları 3. Sınıf Matematik Yaprak Test
%35
Hızlı Gönderi
9.50 TL
6.20 TL
Açı Yayınları 3. Sınıf Türkçe Yaprak Test
%35
Hızlı Gönderi
9.50 TL
6.20 TL
Sonraki 20 ürünü göster
Yayınevi
Yazar
Fiyat
Hızlı Gönderi