İlkokul Kitapları

İlkokul, kişinin öğrenim hayatında tahmin edilemeyecek kadar büyük öneme sahiptir. Devlet tarafından veya devlet adına açılan ve yönetilen veya denetlenen resmi ve özel ilkokullar, mecburi öğrenim çağında bulunan kız ve erkek çocukların eğitimi ve öğretimini sağlayan ilköğrenim kurumları olarak tarif edilmektedir. Bugün dünyanın çoğu ülkesinde zorunlu eğitimin ilk basamağını oluşturan ilkokul, çocukların yetişkin hayatında alacağı vazifelere hazırlanmasında temel oluşturan bir kurum olarak karşımıza çıkmaktadır. Burada öğretmen ve yaşıtlar ile kurulan ilişkiler olumlu ya da olumsuz olabilir. Bu durum, daha sonra gidilecek öğretim basamaklarındaki davranışları da şekillendirecektir. Bu sebepten, ilkokulda kazanılan bilgi, beceri ve değerler daha sonraki öğretim hayatında bireyin uyumunu ve başarısını da büyük oranda etkileyecektir.

İlkokula başlamak, her çocuğun hayatında son derece dikkate değer bir olaydır. Çocuk eğer daha önce bir okul öncesi kuruma gitmemişse ilkokul başlangıcında, ilk kez annesinden, evinden, alışkın olduğu arkadaş ortamından ayrılarak yepyeni bir çevreye girecek ve günün bir bölümünü öğretmeni ve arkadaşları ile geçirecektir. Diğer bir ifadeyle, ilkokul, evden ilk kez ayrılan çocuk, günün büyük bir bölümünü yeni arkadaş ve yeni yetişkinlerle geçirdiği evden farklı bir ortam olarak karşımıza çıkmaktadır. İlkokul çocuk için yeni bir kurum, öğretmen onun gün boyu birlikte olacağı yeni bir yetişkin ve dersler okul öncesindeki etkinliklerden farklı belirli bir zaman diliminde sınıfın tümü ile birlikte katılacağı öğrenme/öğretme etkinlikleridir. Artık istediği oyuna değil okuma-yazma, aritmetik, hayat bilgisi vb. programlanmış derslere katılmak, öğretmenin talimatını dinlemek, anlamak ve yerine getirmek zorundadır. Öğrendiklerinin kalıcı hale gelmesi için tekrarlar yapması gereklidir. Bunun için de okulda öğrenilenlerin evde de tekrar edilmesi, yani ödev yapması da gereklidir.

İlkokul aynı zamanda bireye ait sorumlulukların ortaya çıktığı bir dönemdir. Ödev yapma, dersin takibini sağlama, not alma, verilen ödevlerin takibini yapma gibi… Bu durum hem çocuğun kendi başına bir birey olduğunu anlamasına hem de sorumlulukların bazı yardımlar olsa dâhi ona ait olduğunu anlamasına yardım eder. İlkokulla birlikte hayata katılan önemli bir şey de sınavdır. Daha önce sınanmak gibi bir tecrübeyi belki de hiç yaşamayan çocuk verilen bilginin bir karşılığı olduğunu, bunun da test edileceğini dolayısıyla sınavı öğrenir. Bazen zorlanmayı zorlukların üstesinden gelmeyi ya da gelememeyi, bazen kaybedebileceğini ama gayret ederse geri kazanabileceğini, ders çıkartmayı öğrenir.

İlkokul eğitimi, öğrencilerin sosyal ve duygusal gelişimleri kadar bilişsel ve entelektüel yanlara da dikkat edilmesi gerektiği anlamına gelmektedir. Dil ve aritmetik yeterliliği sürekli gelişim için son derece önemli şarttır. Bu sebeple, bu derslere özellikle önem verilmelidir. Derslerinde temel olarak kullanacağı ilkokul kitapları ve seçimi önemli bir etkinliktir. Temel kitapların yanında ileriki öğrenim hayatına katkı sağlayacak ilkokul yardımcı kitapları seçmek de önemli bir meseledir. Zira ilkokulda elde edilen temel bilgiler öğrenim hayatını şekillendiren yapıdadır. Buradaki bir eksik ilerleyen dönemde sıkıntı meydana getirebilir. İlkokulla birlikte öğrencinin hayatına katılan sınavlara en baştan yapılan hazırlıkların yolu iyi hazırlık kitapları seçmekten de geçer. Bu bağlamda ucuzkitapal.com uzman olduğu ilkokul yardımcı ders kitapları ile öğrenciye büyük bir destek sağlar, başarısında rol oynar. Unutmayın, ilkokul için temel kitaplar ve hazırlık kitapları için en iyi seçenekler ucuzkitapal.com ile bir tık uzağınızda bulunuyor.

Sınav 2.Sınıf Tüm Dersler Soru Bankası
%40
KAMPANYA
35.00 TL
21.00 TL
Sınav 3.Sınıf Tüm Dersler Soru Bankası
%40
KAMPANYA
38.00 TL
22.80 TL
3.Sınıf İngilizce Öğrenme Seti Live in English
%90
Hızlı Gönderi
100.00 TL
10.00 TL
4.Sınıf İngilizce Öğrenme Seti Live in English
%90
Hızlı Gönderi
100.00 TL
10.00 TL
2.Sınıf İngilizce Öğrenme Seti Live in English
%90
Hızlı Gönderi
75.00 TL
7.50 TL
Jules Verne Serisi 10 Kitap Seti Maviçatı Yayınları
%75
KAMPANYA
75.00 TL
18.75 TL
1.Sınıf Hayat Bilgisi Avcısı Mutlu Yayıncılık
%20
Hızlı Gönderi
14.00 TL
11.20 TL
Türkçe Soru Yorum 2.Sınıf Mutlu Yayıncılık
%20
Hızlı Gönderi
17.00 TL
13.60 TL
1.Sınıf Problem Yok Mutlu Yayınları
%15
Hızlı Gönderi
22.00 TL
18.70 TL
1.Sınıf Matematik Avcısı Mutlu Yayıncılık
%20
Hızlı Gönderi
25.00 TL
20.00 TL
2.Sınıf Avcı Çarşaf Çarşaf Mutlu Yayıncılık
%20
Hızlı Gönderi
25.00 TL
20.00 TL
Yeni Nesil Usta Serisi 2.Sınıf Takım - Mutlu Yayıncılık
%20
Hızlı Gönderi
44.00 TL
35.20 TL
Molekül 3.Sınıf Etkinlikli Matematik Atom Karınca
%45
Hızlı Gönderi
33.00 TL
18.15 TL
Rota 2.Sınıf Bilsem Test Kitabı
%35
SON 5 ADET
29.00 TL
18.85 TL
Kitap Depo 4.Sınıf Tüm Dersler Çalışma Defterim
%35
Hızlı Gönderi
59.00 TL
38.35 TL
La Fontaine Öyküleri Seti 10 Kitap Maviçatı Yayınları
%75
KAMPANYA
60.00 TL
15.00 TL
Dünya Çocuk Klasikleri 10 Kitap Seti -1 Maviçatı Yayınları
%75
KAMPANYA
72.00 TL
18.00 TL
Dünya Çocuk Klasikleri 10 Kitap Seti-2 Maviçatı Yayınları
%75
KAMPANYA
72.00 TL
18.00 TL
Sonraki 20 ürünü göster
Yayınevi
Yazar
Fiyat
Hızlı Gönderi