Hz. Muhammed (sav) ve Dört Halifesi ile Söyleşiler - Ali Seyyar - Paradigma Akademi Yayınları

9786256714830
%
10
İndirim
126.00 TL
140.00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi

Sabit kargo ücreti 30TL

300TL ve üzeri Kargo Ücretsiz

Ödeme Seçenekleri

Hz. Muhammed (sav) ve Dört Halifesi ile Söyleşiler - Ali Seyyar - Paradigma Akademi Yayınları

İnsanlık tarihinde gelmiş geçmiş en büyük şahsiyetler, şüphesiz Allahın seçilmiş elçileri yani peygamberlerdir. Peygamberlerin en sonuncusu Hz. Muhammed (sav) ve onun (sav) yetiştirdiği büyük simaların başında ise sahabileri yani aziz dostları gelmektedir. İşte sahabilerin de önde gelenlerin başında ilk dört halife Hz. Ebu Bekir, Hz. Ömer, Hz. Osman ve Hz. Ali gelmektedir. Müslümanlar olarak bizler, peygamberimizi hem seviyor, hem de onunla birlikte olma arzusunu her daim kalbimizde taşıyoruz.
Sahabiler gibi peygamberimizle beraber olamadık, sohbetlerine katılamadık ama onun ahir zaman ümmetinin fertleri olarak onunla birlikte olmanın manevî yollarını biliyoruz. Onun hadis-i şeriflerini yani mübarek sözlerini hadis kitaplarından okuyarak, sanki onun manevî ikliminde olduğumuzu hissederiz.
İşte bu kitapta peygamberimizin ruhaniyetiyle dua, rüya, sadaka, faiz, ahiret, cennet, cehennem, iftira, rızık, ölüm, ahiret ve kıyamet gibi ilginç mevzular hakkında yapmış olduğumuz sohbetler zinciri de bir bilgi kaynağı olarak hadislerden derlenmiştir. Maksadımız, hadisler üzerinden tertiplenen söyleşi yöntemiyle sünnet-i seniyyesini ihya etmektir. Peygamberimizin yanında ilk dört halife ile de değişik konular ile ilgili yine muteber kaynaklar üzerinden enteresan söyleşiler yaptık. Umarım söyleşileri merakla okuyacak ve bu şahsiyetlere karşı ayrı bir sevgi besleyeceksiniz. Çünkü Kurân-ı Kerimde övgü ile bahsedilen bu şahsiyetleri sevmek, aynı zamanda Allah ve Resulünü de sevmek anlamına gelmektedir.

Yazar
Sayfa
174Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
Mart 2024
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler