Hüyükteki Nar Ağacı - Yaşar Kemal - Yapı Kredi Yayınları

9789750807220
%
50
İndirim
19.00 TL
38.00 TL
100+ adet stokta!
Kampanya Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Ürün Açıklaması

Yaşar Kemal’in doğa-insan ilişkilerini en iyi anlamda verdiğim yapıtlarımdan biri dediği Hüyükteki Nar Ağacı, traktörün tarıma girmesiyle birlikte işsiz kalan yarıcılar ve mevsimlik işçilerin dramını konu alıyor. Kapitalizmin Çukurova’ya düşen büyük gölgesi, her satırla görünür kılınıyor.

İşte bu romanı ve Yaşar Kemal’in pek çok yapıtını güçlü kılan şey şu doğa-insan ilişkisi sözlerinde saklanıyor. Çünkü Yaşar Kemal bu ilişkiye insanın en temel, en eski, dil yaratma yetisiyle özdeş bir niteliğiyle yaklaşıyor. Mitos yaratmak...

Güven Turan

Hüyükteki Nar Ağacı adlı romandaki tüm unsurların büyüleyici olması dışında Yaşar Kemal bu romanında kâinatın dışından kelimeleri ve Anadolu’da gizlenmiş mikrokosmos hayatlar ve hayaller ile epik yazarların kosmosunu yaratmayı başarmış.

Frankfurter Allgemeine Zeitung, (Almanya)

Yaşar Kemal romanlarının çoğu, kuş uçmaz kervan geçmez Kilikya’da, sıtmanın kol gezdiği bereketli Çukurova’da, İstanbul’a bile başka bir dünya gibi görünen topraklarda geçer. Bu ücra, zorlu bölgeyi dünya edebiyatına taşıyan Yaşar Kemal, çok iyi bildiği eski mitlerden yola çıkarak çağdaş yapıtlar yaratıyor.

Karl-Markus Gauss, Süddeutsche Zeitung, (Almanya)

Marka
Yapı Kredi Yayınları
Yazar
Yaşar Kemal
Sayfa
93Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
Şubat 2022

Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler