Hür Masonluğun Büyük Üstadı Hiram Abif - Cihangir Gener - Hermes Yayınları

9786057737724
%
30
İndirim
238,00 TL
340,00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi

Sabit kargo ücreti 40TL

400TL ve üzeri Kargo Ücretsiz

Ödeme Seçenekleri

Hür Masonluğun Büyük Üstadı Hiram Abif - Cihangir Gener - Hermes Yayınları

Hiram Abif Kimdir? Ne yapmıştır da Masonluk gibi yüzyıllardır dünyanın entelektüel gelişimini etkileyen bir örgütün Büyük Üstadı, Piri olma onurunu, payesini elde etmiştir? Hiram olmak ne demektir? Her Masonun, yeniden doğum ile Hiram Abifin kimliğine yeniden doğması ne anlama gelmektedir?

İşte bu çalışmada, Hiram Abifin kimliği tüm yönleriyle ele alınmakta, ona atfedilen Kâmil İnsan olma özellikleri her yönüyle irdelenmektedir. Tanrı-Evren-İnsan özdeşleşmesinin bir sembolü haline gelmiş olan Hiram Abifin kişiliğinde, kaybolan sırlara ışık tutulmakta, Krali Sanatin inceliklerine göz atmaktadır.

“Cihangir Gener kardeşimin Hiram Abif adlı eserinde, eğitim ve öğretimin temel öğesi Sembolizmanın en ince detaylarını okurken görüyor ve idrak ediyorsunuz. Ezoterizmin önemini ve ezoterik eğitimin faydalarını görüyor ve anlıyorsunuz. Eseriyle ezoterik eğitim ve öğretime birçok katkıları bulunan Cihangir Generin bu eserinin de Türk entelektüel hayatına ve Aydınlanmaya yardımcı olacağından eminim.”
Büyük Üstat Demir Savaşçın

Sayfa
304Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
Eylül 2021
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler