Hukuk Devlet Aşiret - Uğur Mumcu - um:ag Yayınları

9786057882660
%
31
İndirim
58.65 TL
85.00 TL
3 adet stokta!
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Hukuk Devlet Aşiret Ürün Açıklaması

Unutulmasın ki, hepimiz, hangi görevde olursak olalım, hangi siyasal düşünceyi savunursak savunalım, tarih denilen büyük yargıcın karşısında tek tek sorumluyuz.

Birtakım insanların, birtakım partilerin suç işleme ayrıcalıkları var mıdır yok mudur?! Hayır; hiç kimsenin böyle bir ayrıcalığı yoktur; ama görüyorsunuz; dava açan savcıyı öldürüyorlar diye korkuyorsak, o zaman devlet sözcüğünü kaldırıp atalım ve biz bir aşiret devletiyiz; bizim ülkemizde orman kanunları yürürlüktedir; biz ancak güçsüz bulduğumuzun üstüne yürürüz diyelim; olsun bitsin!!..

(Cumhuriyet, 28 Aralık 1978, Tersini Düşünelim...)
Uğur Mumcu

Hukuk yalnız vatandaşları mı bağlar? Hukuk önünde herkes eşit midir, yoksa bazı zenginler, bazı politikacılar, bazı kamu görevlileri, bazı partiler, bazı gruplar yasaya uymayabilir, yasa onlara uygulanmayabilir mi? Uygulanmayabilirse, yani hukuk biterse, yasa durursa devlet ne kadar vardır, ne kadar güçlüdür, ne kadar saygıdağerdir? Devlet ve onun organları, kendilerini hukuka bağlı saymazlarsa; bazı kişi ve gruplara hukuk uygulanamazsa devlet, devletin bittiği yerde de hukuk biterse, bu ikisinin yerine kim geçer, ne geçer?

Marka
um:ag Yayınları
Yazar
Uğur Mumcu
Sayfa
236Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
12.00x19.50cm
Basım Yılı
Ocak 2021

Hukuk Devlet Aşiret Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı