%
19
İNDİRİM

Hikayet-i Nil - Yusuf Ziya Sümbüllü - Fenomen Yayıncılık

İNDİRİMLİ
9786059474719
%
19
İNDİRİM
35.00 TL
28.35 TL
Bu ürün temin edilebilir,
temin süresi 2 - 4 iş günüdür.

Bu ürünü kredi kartı, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz. 100,00TL ve üzeri siparişlerinizde Kargo Ücretsiz.

Kapıda ödemeli siparişlerde sipariş tutarı gözetilmeksizin +7,00 TL kapıda ödeme hizmet bedeli ilave edilir.

+

Varlık Âleminin Başlangıcında Ve Devamında Yadsınamaz Bir Konum Arz Eden Su, Tüm Canlı Formlar Açısından Yeri Doldurulamaz Bir Sıvıdır. Suyun Tabiatından Kaynaklanan Bu Menkul Değer, Kullanıcıları Nazarından Suyu Yalnızca Muhtelif İhtiyaçların Giderilmesi Adına Tüketilen Bir Sıvı Olmanın Ötesine Taşıyarak, Onu Kutsal Sıfatı İle Taçlandırmıştır. Bu Kutsallık Vasfı, Zaman İçerisinde Su Kaynakları Etrafında Bir Dizi İnanma, İnanç, Töre, Tören Ve Ritüeli Doğurmuştur Ki Tüm Bu Uygulamalarda Su, Yerine Göre Kendinden Korkulan Veya Kendine Saygı Duyulan Canlı Bir Varlık Olarak Karşımızdadır.
Susuz Bir Hayatın Sürdürülemez Olması, Canlı Âlemini Yaşam Kaynağı Su Kaynakları Etrafında Toplanmaya Sevk Etmiş, Bu Anlamda Da Asli Unsurunu Suyun Oluşturduğu Medeniyetlerin İnşası Gerçekleşmiştir. Bu Yönü İle Bir Bakıma Göbek Bağından Bağımlı Olduğu Su Kaynaklarına Maddi Görüntüsünün Ötesinde Mistik Bir Kimlik De Veren İnsanoğlu, Kaynaklarını Koruma Ve Kollama Adına Onları Efsanevi, Dini, Mistik, Mitik Bir Koruma Şemsiyesi Altına Almış, Yüceltmiş, Suyu Yerine Göre Gizemli Yerine Göre Aşikâr Vasıflar Eşliğinde Olağanı Ve Olağanüstüyü Barındıran Bir Varlık Olarak Değerlendirerek, Gerek Sözlü Ve Gerekse Yazılı Kültür Verimlerinde Ele Almışdır.

Suya Yönelik Bahsi Geçen Yaklaşım, İnanma Ve İnançların Sözlü Kültürden Yazılı Mecraya Devşirilmesinde Dikkat Çeken Örneklerden Birini Çalışmamıza Konu Olan Nil Nehri’nin Kaynağına Ulaşma Çabasını, Dini, Mistik, Efsanevi, Masalımsı Unsur Ve Öğeler Eşliğinde Ele Alan “Hikâyet-İ Nîl” Adlı Metinde Görmemiz Mümkün Olmuştur.

Mısır Ve Havalisine Hayat Veren Nil’in Var Olduğu Coğrafyalara Sunduğu Yaşam Gücü, Özellikle Nehrin Kaynağı Hususundaki Uzun Soluklu Belirsizlikten Kaynaklanan Tartışmaların Beslediği Yaklaşımlar, Zamanla Nil’in Kaynağını Uhrevi Bir Boyuta Bağlama Şeklinde Karşılık Bulmuştur Ki Bu Tutum Uzunca Bir Süre Hem Sözlü Hem De Yazılı Kaynaklarda Kendine Yaşam Alanı Bularak, Pek Çok Söylencenin De Kaynağı Olmuştur. Bu Doğrultuda Yazıya Dökülen Eserlerden Biri Olan Ve Leipzig Üniversitesi Türkçe Yazmalar Bölümü’nde Cod. Turc.020 – 01 Katalog Numarası İle “Es-Selsebil ?ala Ev?af En-Nil” Başlığı İle Kayıtlı, Dört Risalenin Bir Araya Getirildiği Yazma Eserin 1-28 Varakları Arasını Kapsayan İlk Risale Olarak Tespit Ettiğimiz Eserin Muhtelif Açılardan Dilimize Kazandırılmasını “Su Kültürü” Merkezli Çalışmalara Katkı Sunacağı Kanaatiyle İncelemeyi Uygun Gördük.

Erzurum Teknik Üniversitesi Bilimsel Araştırma Ofisi Tarafından 2019/14 Protokol Numarası Eşliğinde Sağlanan Destekle Tamamlanan Çalışmamızda Genel Hatları İle Su Ve Su Kültürü Hakkında Malumat Yer Alırken Özel Anlamda Nil Nehri Ve Mısır Havalisi İlişkisi Kültürel Ve İnançsal Açıdan İrdelenmeye Çalışılarak, Risâlede Karşılaşılan Kültürel Unsurların Da İzahâtına Gidilmiştir.

Anadolu-Türk Halk Kültüründe Zengin Bir İçerikle Mevcut Olan Su Kültü Ve Suya Dönük Muhtelif Yaklaşımların Köken İtibari İle Daha Manidar Hale Gelmesi Adına Katkı Sağlayacağını Ümit Ediyorum

Marka:
Fenomen Yayıncılık
Yazar:
Yusuf Ziya Sümbüllü
Sayfa:
216 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.50 cm
Basım Yılı:
Mart 2020

Hiç mesaj bulunmadı

Yorum Yap
Taksit Tutar Toplam
Tek Çekim 28.35 TL 28.35 TL
50 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.
Taksit Tutar Toplam
Tek Çekim 28.35 TL 28.35 TL
50 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.

50TL VE ÜZERİ HARCAMALARDA
ÜCRETSİZ 2 TAKSİT İMKANI!..

Taksit Tutar Toplam
Tek Çekim 28.35 TL 28.35 TL
50 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.

TEK ÇEKİM VE TAKSİTLİ HARCAMALARDA
ÜCRETSİZ +3 TAKSİT İMKANI!..

Taksit Tutar Toplam
Tek Çekim 28.35 TL 28.35 TL
200 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.

200TL VE ÜZERİ TAKSİTLİ ALIŞVERİŞLERDE
+3 TAKSİT İMKANINI KAÇIRMA!..

Taksit Tutar Toplam
Tek Çekim 28.35 TL 28.35 TL
2 Taksit 14.18 TL 28.35 TL
3 Taksit 9.45 TL 28.35 TL
4 Taksit 7.09 TL 28.35 TL

200TL ve 4 TAKSİT ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE
+3 TAKSİT İMKANINI KAÇIRMA!..

Ödeme Türü Toplam Tutar
Diğer Kredi Kartları 28.35 TL
Havale / Eft 28.35 TL
Posta Çeki 28.35 TL
Kapıda Ödeme 35.35 TL

Kapıda ödemeli siparişlerde +7,00TL kapıda ödeme hizmet bedeli ilave edilir.

- Vade farksız taksitler KOYU renkte gösterilmektedir.

Ürün İade işlemlerinizi aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz:

Ürünün adresinize teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde Müşteri Hizmetlerine başvuruda bulunarak iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

Ürünü iade etmek için, orijinal kutusuyla ve faturasıyla birlikte anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile göndermelisiniz.

İadenizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için İade ve Değişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Fenomen Yayıncılık