Hevenk: Kayıp İstanbul - Sevinç Çokum - Kapı Yayınları

9786055147501
%
25
İndirim
56.25 TL
75.00 TL
7 adet stokta!
Kargo Bilgisi
300TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
Ödeme Seçenekleri

Hevenk: Kayıp İstanbul Ürün Açıklaması

Sevinç Çokum’un, kitaplaşmadan önce yer aldığı dergilerde büyük ilgi gören eski fotoğraflara dair öyküleri Hevenk – Kayıp İstanbul’da bir araya geliyor.

Çokum’un yer yer öyküleşen anlatısı, aynı zamanda kaynağını yazarın çocukluk yıllarının anı ve gözleme dayalı birikimlerinden alan bir belge niteliği taşıyor. Çokum, geçmişteki tahkiye ustalarının günümüzde yaşayan kuşağının temsilcisi olarak, eserine yaşadığı ve tanıdığı semtlerin, özellikle belli bir dönemin Beşiktaş’ının çizgilerini yansıtıyor. Şiirli bir anlatımla kayıp insanların ve kayıp değerlerin masalsı ve renkli dünyasını adeta bir çiçek veya meyve hevengine dönüştürüyor.

“Bazı akşamlar Firuzağa’dan Fındıklı’ya yürüye yürüye inip Kabataş’ta adalara su götüren yarı uykulu bir teknenin durup durduğu iskeleden istavrit avlayışımız, sonra gece on ikide eve dönüp bunları kızartışımız da yazılmağa değer. Çünkü iskele lambasının sudaki aydınlığına tav olan istavritlerin oltaya gelişiyle duyulan sürur başka bir şeydi. Fakat bendeki hayvan sevgisinin giderek yoğunlaşmasından dolayı şimdi aynı keyifle bir kova değil, bir tek balık tutabileceğimi sanmıyorum.”

Marka
Kapı Yayınları
Yazar
Sevinç Çokum
Sayfa
196Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x19.50cm
Basım Yılı
Mayıs 2016

Hevenk: Kayıp İstanbul Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı