Herkes İçin Temel Dini Bilgiler - Abdülhamid Pehlivan - Rağbet Yayınları

%
30
İNDİRİM
9786059475174
%
30
İndirim
12.00 TL
8.40 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı ile peşin ya da taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme
Ürün Açıklaması

İnsanlığın hidayet ve mutluluğu için gönderilen Kurân-ı Kerim, kendisinin anlaşılmasını,uygulanmasını ve hayatın her alanına yayılmasını istemektedir. Kurân, doğru bir şekilde anlaşılıp yorumlandığında, en sağlam ve güvenilir bir yol olarak kişiyi mutluluğa iletir. Bu anlamda, ilâhî kelam, hayatın içerisinde bizzat yaşanarak uygulama alanı bulur.

İnsanımıza ve özellikle bizim geleceğimiz olan çocuklarımıza, kitapların en yücesi Kurânı ve temel dini bilgileri öğretmek bizlere yüce Allahın hoşnutluğunu kazandıracak, dünya ve ahirette ikramların kapılarını açacaktır. Kurân okumayı öğrenmiş ve onun terbiyesi ile büyümüş evlatların anne ve babalarını cennette herkesi imrendirecek mükâfatlar beklemektedir. Sevgili Peygamberimiz: Kim Kurân-ı Kerimi okur ve onunla amel ederse, kıyamet günü anne ve babasına ışığı güneş aydınlığından daha parlak bir taç giydirilir ve yine onun anne ve babasına değeri dünyalara değişilmez iki elbise giydirilir. Onlar: Bize bu elbise niçin giydirildi?diye sorduklarında; kendilerine: çocuğunuzun Kurân öğrenmesinden diye cevap verilir(Ahmed b. Hanbel, Müsned, 3/440) buyurulmaktadır.

Ey Muhammed de ki; hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Doğrusu ancak akıl sahipleri bunları hakkıyla düşünür.(Zümer 39/9)

Marka:
Rağbet Yayınları
Yazar:
Abdülhamid Pehlivan
Sayfa:
80 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.00 cm
Basım Yılı:
2019