Hazin Savaş 1914-1918 - Niall Ferguson - Yapı Kredi Yayınları

%
35
İNDİRİM
+
8
EKSTRA
9789750833250
Kalan Süre
%
35
İndirim
62.00 TL
40.30 TL
Sepette %8 İndirim
37.20 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı ile peşin ya da taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme
Ürün Açıklaması

The Timesın kuşağının en parlak tarihçisi olarak tanımladığı Niall Fergusona göre savaş her şeyden önce korkunçtu, yanı sıra da kaçınılmazdı. Tiyatronun bize öğrettiği trajediden daha fazlasıydı ve aslında doğrudan modern tarihin hatasıydı. Bir asker, savaşı Avrupadaki tüm ışıkların sönüşü olarak nitelendirmişti. 8 milyondan fazla insan bu savaşta hayatını kaybetti.

Ferguson, Hazin Savaşla, Birinci Dünya Savaşına geleneksel ve büyük oranda kendi cephelerinden bakan askeri tarihçilerin ve iktisat tarihçilerinin yaklaşımını birleştirmeyi hedefliyor ve bunu başarıyor. Militarizm, emperyalizm ve silahlanma yarışı nedeniyle savaş kaçınılmaz mıydı?, Almanlar savaş kumarına niçin girdi?, Savaş sahiden de halk tarafından coşkuyla karşılandı mı?, Cephede şartlar bu kadar kahırlıyken insanlar savaşmaya neden hâlâ devam etti? Fergusonun Hazin Savaşta yanıtlamaya çalıştığı on temel sorudan bazıları bunlar. En önemli ve sonuncu soru ise sizi bu kitabı okumaya davet ediyor: Barışı kim kazandı, daha kesin bir ifadeyle, sonunda savaşın bedelini kim ödedi?

Bugüne kadar yapılmış en ilgi çekici ve kışkırtıcı Birinci Dünya Savaşı analizi

- Ian Kershaw

Dahice ve ufuk açıcı… esaslı, okunmaya değer ve inandırıcı

- The Times

Muhtemelen yıllardan beri Birinci Dünya Savaşının kökenlerini gösteren en önemli kitap... Ferguson emin adımlarla A. J. P. Taylorun mirasını devralmayı iddia edebilir.

- Paul Kennedy, New York Review of Books

Marka:
Yapı Kredi Yayınları
Yazar:
Niall Ferguson
Sayfa:
624 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
16.50x24.00 cm
Basım Yılı:
Mart 2020