Hadis ve Sünnet Kültürü Üzerine Yazılar - İlyas Canikli - Eski Yeni Yayınları

9786256781405
%
15
İndirim
136,00 TL
160,00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi

Sabit kargo ücreti 30TL

300TL ve üzeri Kargo Ücretsiz

Ödeme Seçenekleri

Hadis ve Sünnet Kültürü Üzerine Yazılar - İlyas Canikli - Eski Yeni Yayınları

Hz. Peygamber’in sözlerini içeren hadislerin İslâm ku¨ltu¨ru¨nde ve Mu¨slu¨manlar nazarında çok önemli bir yeri olduğu aşikârdır. Aslında hadisin bu denli önemli olması Kur’an ve son
Peygamber Hz. Muhammed’in evrensel nitelikte olması ile yakından ilgilidir. Onun sözlerinin bu¨tu¨n çağlarda dinin anlaşılmasındaki yeri ise Kur’an ve Hz. Peygamber ilişkisinin su¨rekliliğinin bir sonucudur. Kur’an’a göre, gu¨nu¨mu¨z insanının önem vermesi ve dikkate alması gereken temel mesele Hz. Peygamber’in Mu¨slu¨manlar için uyması gereken gu¨zel bir örnek olduğudur. Bu noktada inanan bir kimse için herhangi bir fikir ayrılığı söz konusu olmasa da onun hangi davranışlarının örnek alınması gerektiği hususunda bazı yanlışlıklar yapılmaktadır. “Âlemlere rahmet olarak gönderilen” Hz. Peygamberin dindeki konumunun geçmişte olduğu gibi kıyamete kadar devam edeceği şu¨phesizdir. Dolayısı ile temel referansı Kur’an olan Hz. Peygamber’in Kur’an’ın uygulanmasına ve anlaşılmasına yönelik çabalarını ifade eden hadislerin gu¨nu¨mu¨z insanı tarafından onun misyonuna uygun bir şekilde öğrenilmesi, anlaşılması ve sonuçta nebevî ku¨ltu¨ru¨n oluşması açısından önem taşımaktadır.
Farklı konulardan oluşan bu kitabın, değişik seviye ve yaş gruplarının Hz. Peygamber’in su¨nnet ku¨ltu¨ru¨nu¨n kapsamı hakkında daha bilinçli hale gelmesinde rol oynayacağı muhakkaktır. Bu amaca yönelik olarak kitapta bireysel, toplumsal ve evrensel hayata dair hadis tarihi ve hadis ku¨ltu¨ru¨nu¨ içeren konuları bulmak mu¨mku¨ndu¨r.

Sayfa
238Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
Mart 2024
Kategori:
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler