Hac - Umre Rehberi - İlyas Özbay - Çıra Yayınları

9786258205350
%
25
İndirim
97.50 TL
130.00 TL
Temin Edilebilir
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Hac Ürün Açıklaması

Hac ve Umre ibadetini, ilk defa yapacak olanların rehbersiz olarak yapması çok zordur. Mutlaka daha önce hac veya umre yapmış olanlar, ilk defa hac veya umre yapacak olanlara kılavuzluk ederler. Zaten hemen hemen her
ülkede hacca veya umreye gidenlerin başlarında, kafile ve grup başkanları vardır. Kafile ve grup başkanları hacılarına ve umrecilerine rehberlik ederler. Yani kısacası bu ibadet rehbersiz olmuyor, lakin tecrübeli olanlar istisnadır elbette.

İşte! Sizin için hazırlanmış olan bu eser, hacı veya umreci adaylarına aynı zamanda bir rehberlik vazifesi görecektir. Yani hac ve umre ibadetlerinizi çok kolaylaştıracaktır. Yani eser çok iyi ve dikkatli bir şekilde okunduğu zaman, çok daha rahat bir şekilde anlaşılmış olacaktır.

Hacı ve Umreci adaylarının, daha yola çıkmadan evde ne gibi hazırlıklar yapılmasından tutun da, Mekke ve Medinedeki vazifeleri çok kolay bir şekilde yapmanın yanında, eve dönünceye kadar olan merhaleleri sırasıyla sizlere kısa, öz, resimler ve şekillerle anlatmaktadır.

İşte bu eser, Avrupada çeyrek asırdır kafile ve grup başkanlığı yapmanın vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübelerle hazırlanmıştır. Eser okuduğunda, hac ve umrenin kendi başına da yapılacağı çok rahat bir şekilde anlaşılacaktır.
Hac ve umre hususunda hazırlanan eserler, çok detaylı ve çok bilgi yüklü. Dolayısıyla hayatlarında hiç yapmadıkları, görmedikleri ve yaşamadıkları bir ibadeti ilk etapta anlamakta zorluk çekebilirler. Bu sebepten dolayı, bir nevi küçük bir atlas niteliğinde olan bu eseri, bir defa okusalar da, kolaylıkla anlayabileceklerine ve kavrayabileceklerine inanıyorum.

Marka
Çıra Yayınları
Yazar
İlyas Özbay
Sayfa
130Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
16.00x24.00cm
Basım Yılı
2023

Hac Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı